SİYASET
Giriş Tarihi : 04-03-2020 01:01

Babacan: 15-20 öğrenci bile Türkiye’yi daha iyi yönetir

Yeni parti kurma hazırlıkları içinde olan Ali Babacan, üniversite öğrencileri ile yaptığı toplantıda, “Biz, şuradan şöyle sizlerin arasından 15-20 kişilik bir kabine kursak, şu anda Türkiye çok daha iyi yönetilir” dedi.

Babacan: 15-20 öğrenci bile Türkiye’yi daha iyi yönetir

Eski Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, birkaç hafta sonra kuracaklarını belirttiği partinin programını tamamlamak için son hazırlıklar yapılırken, toplum kesimleri ile toplantılar yaparak görüş alıyor.

Babacan, üniversite öğrencileri ile yaptığı “Sizi Dinliyorum” başlıklı toplantıda öğrencilerden, Türkiye’nin en önemli meselesinin ne olduğuna ve nasıl çözülebileceğine dair görüş aldı. Babacan, daha sonra da öğrencilerin sorularını cevapladı.

Babacan, öğrencilerin sorun tespitlerini ve önerilerini dinledikten sonra, bunun aslında Türkiye’de bir ortak aklın ve kuvvetli bir mutabakatın oluştuğunu gösterdiğini söyledi.

Babacan, “Aslında, tarihte belki enderdir; toplumda hem sorunları görme hem de çözümleri görme açısından bu kadar büyük mutabakat varken, devlet yönetiminin, hem sorunları konuşmama, konuşturmama, kabul etmeme gibi bir tutumunun olması; çözüm konusunda da bütün bu önerileri reddetmesi, gerçekten çok içler acısı bir durum. Biz, şuradan şöyle sizlerin arasından 15-20 kişilik bir kabine kursak, şu anda Türkiye çok daha iyi yönetilir” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA