DÜNYA
Giriş Tarihi : 04-03-2020 06:42

İran Acil Durum Merkezi Başkanı da korona virüsüne yakalandı

İran Acil Durum Merkezi Başkanı Pir Hüseyin Kolivend’in korona virüsüne yakalandığı açıklandı,

İran Acil Durum Merkezi Başkanı da korona virüsüne yakalandı

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tesnim’in haberine göre, Acil Durum Merkezi Başkanı Kolivend’in korona virüsü testi pozitif çıktı.

Ülkede hızla yayılan korona virüsü salgınıyla mücadelede öne çıkan isimlerden olan Kolivend’in tedavi altına alındığı ve durumunun iyi olduğu kaydedildi.

İran’da 23 milletvekili korona virüsüne yakalandı

İran Meclis Başkan Yardımcısı Abdurrıza Mısri, 23 milletvekilinde korona virüsü tespit edildiğini açıkladı.

İran devlet televizyonuna bağlı Genç Gazeteciler Kulübünün (YJC) haberine göre, Mısri, başkent Tahran’da Meclise sıçrayan korona virüsü salgınına dair son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Mısri, “Şu ana kadar 23 milletvekilinin korona testi pozitif çıktı” dedi.

Söz konusu vekillerin halkla yakın ilişkileri olduğuna ve virüsün bu şekilde yayılmış olabileceğine dikkati çeken Mısri, “Kendilerine gelecek zararı önlemek için milletvekillerine vatandaşlarla görüşmelerini kesmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Mısri, Meclisin faaliyetlerini sürdüreceğini ancak milletvekillerinin vatandaşlarla görüşmelerinin geçici olarak iptal edildiğini döyledi.

İran’da korona virüsü salgınında ölenlerin sayısı 66’ya, vaka sayısı ise 1501’e yükselmişti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur ve Tahran Milletvekili Mahmud Sadıki’nin de korona virüsüne yakalandığı açıklanmıştı.

İran’ın önde gelen din adamlarından, eski Vatikan Büyükelçisi Hüccetülislam Hadi Hüsrevşahi ve Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi ise virüs sebebiyle hayatını kaybetmişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA