GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-03-2020 14:42

Erdoğan ile Putin Moskova’da bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye-İdlib meselesini müzakere etmek üzere Kremlin Sarayı'nda bir araya geldi.

Erdoğan ile Putin Moskova’da bir araya geldi

Görüşmenin basına açık kısmında konuşan Erdoğan, görüşme için Putin'e teşekkür ederek, "Malûm, bu görüşmeyi Türkiye'de yapacaktık. Sizin buradaki anayasa çalışmalarıyla, ilgili gelişmeler sebebiyle burada gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

İdlib müzakereleri sebebiyle bir araya gelmelerinin büyük önem arz ettiğini dile getiren Erdoğan, bölgedeki sıkıntı dolayısıyla dünyanın gözünün burada olduğunu söyledi. Erdoğan, "Bugün burada atacağımız adım, alacağımız isabetli kararlar bölgeyi de ülkelerimizi de rahatlatacaktır" diye konuştu.

Türkiye-Rusya ilişkilerinin ‘tavan yaptığı’ bir dönemin yaşandığını belirten Erdoğan, "Gerek savunma sanayisinde, gerek ticarî ilişkilerimizde çok farklı bir dönemin içindeyiz. Bunları çok daha ileri taşımamızın hesaplarını yapıyoruz. Bunları tabii güçlendirerek götürmek de bizim en büyük amacımız. Bunu da başaracağımıza inanıyorum" dedi.

Görüşme, basına kapalı olarak devam ediyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA