SİYASET
Giriş Tarihi : 03-09-2019 06:30   Güncelleme : 03-09-2019 06:48

Nas ve Uras’tan ‘yeni partideler’ iddiasına yalanlama

Ali Babacan’ın kuracağı partide yer alacakları iddia edilen Nesrin Nas ve Ufuk Uras, bu iddianın doğru olmadığını açıkladılar.

Nas ve Uras’tan ‘yeni partideler’ iddiasına yalanlama

1999’da İstanbul birinci bölgeden Anavatan Partisi (ANAP) Milletvekili, 2003’te de ANAP Genel Başkanı seçilen Nesrin Nas, artigercek.com yazarı Serkut Bozkurt’un iddiası üzerine twitter sayfasında şu açıklamada bulundu:

Hiçbir parti kuruluşunda yer almadım

“Sevgili Serkut Bozkurt beni tanır. Keşke bana sorsaydı. Bu vesile ile bir kez daha hiçbir parti kuruluşunda yer almadığımı, sadece ve sadece bugüne  kadar yaptığım gibi demokrasi ittifakının güçlendirilmesi için emek sarf edeceğimi bir kez daha söyleyeyim.”

Kendileriyle hiçbir görüşmem olmadı

2007 genel seçimlerinde İstanbul 1. Bölge’den bağımsız milletvekili, 2008’de de Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin (ÖDP) Genel Başkanı seçilen Ufuk Uras da, Gazeteci Veysi Dündar’ın TV5’de yayınlanan “Mehmet Ali Kayacı ile Buluşma Noktası” isimli programda dile getirdiği iddia üzerine, medyablok.net’e açıklamada bulundu. Uras, “Ben, yeni parti oluşumlarını destekliyorum. Demokrasi için iyi bir hamle; ama ben, asla yer almıyorum içinde. Böyle bir durum söz konusu değil. Kendileriyle hiçbir görüşmem olmadı” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA