SİYASET
Giriş Tarihi : 09-03-2020 17:45

Babacan, partisini çarşamba günü tanıtacak

Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın liderliğinde kurulacak olan yeni partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığına sunuldu.

Babacan, partisini çarşamba günü tanıtacak

Adı henüz resmen açıklanmayan partinin Kurucular Kurulu Üyesi Avukat İdris Şahin, İçişleri Bakanlığı’ndaki işlemlerin ardından basın mensuplarına şu açıklamada bulundu:

“Türk siyasî hayatına yeni bir nefes, yeni bir umut olmak sevdasıyla yola çıkan başta Sayın Ali Babacan ve kurucu 90 arkadaşımız adına şu anda hazırda bulunan çok değerli kurucularımızdan Münevver Helün Fırat, Hatice Selvi Demirel, Nazlı Seda Vural, Sayın Hasan Canpolat ve tecrübeli siyasetçi Mehmet Emin Ekmen’le birlikte hepinizi saygıyla selamlıyoruz. İnşallah, kurmuş olduğumuz bu partimiz, 90 kurucusuyla birlikte milletimize, devletimize bir umut olacak. Her şeyden önemlisi, kadınlarımızaq, gençlerimize ve çocuklarımıza inşallah aydınlık bir yarın hazırlayacak. Onlar adına umutluyuz; onlar adına mutluyuz ve onlar adına hayırlı uğurlu olsun diliyoruz.”

Basın mensuplarından soru almayacaklarını belirten İdris Şahin, Çarşamba günü parti tanıtım programı düzenleneceğini belirterek, “O gün, bu hareketin öncüsü olarak Sayın Ali Babacan, çok teferruatlıca milletimizin beklentilerini, geleceğimizin inşasına dair, gencimizden, kadınımızdan, çocuklarımızdan herkesin beklentilerine çok güzel cevaplar verecek. İnşallah Çarşamba öğleden sonrasını bekleyelim. O gün bu soruların hepsinin cevabını alacaksınız.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA