SİYASET
Giriş Tarihi : 10-03-2020 20:44

Akşener: Gazetecileri değil, töreni sızdıran mekanizmayı soruşturun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, odatv.com Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın tutuklanması konusunda, “Madem şehit istihbaratçımızın cenaze töreni o kadar gizliydi, siyasî parti temsilcilerine kadar herkesi neden davet ettiniz bu cenazeye?” diye sordu

Akşener: Gazetecileri değil, töreni sızdıran mekanizmayı soruşturun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grubu toplantısında, MİT mensubunu ifşa ettikleri iddiasıyla gazetecilerin tutuklanmalarını da değerlendirdi.

“Libya’daki şehitlerimiz üzerinden FETÖ’cüleri sevindirecek operasyonlara imza atıyorlar” diyen Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

“Libya’da şehit olan istihbaratçımızın cenazesini bahane edip, FETÖ’nün ilk hedefi olmuş gazetecileri yeniden hapse gönderiyorlar. Bakınız, daha önce söyledim, şimdi de tekrar edeyim; madem şehit istihbaratçımızın cenaze töreni o kadar gizliydi, siyasî parti temsilcilerine kadar herkesi neden davet ettiniz bu cenazeye? Madem Libya’daki unsurlarımız bu kadar gizliydi, Sayın Erdoğan, dünyanın gözü önünde “Millî istihbaratımız Libya’da görev yapıyor” diye neden açık etti? Tüm bunlara rağmen illâki soruşturacaksanız, gidin, gizli kalması gerektiğine inandığınız o cenaze törenini sızdıran mekanizmayı soruşturun. Gidin, gizli kalması gereken bir cenaze törenini bu kadar açık ve korunaksız hale getiren işleyişi soruşturun. Bu açıklara göz yumduktan sonra haberi yapan gazeteciyi soruşturup cezaevine göndermek, işin kolayı. Üstelik de bunu FETÖ’nün yöntemleriyle yapmak, en kolayı.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA