SİYASET
Giriş Tarihi : 11-03-2020 20:25   Güncelleme : 11-03-2020 20:55

Ali Babacan, “DEVA” ile siyaset sahnesine çıktı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Artık geldik, buradayız. Zaman, Türkiye için sorumluluk alma zamanı. Türkiye için demokrasi zamanı geldi. Türkiye için atılım zamanı geldi” dedi.

Ali Babacan, “DEVA” ile siyaset sahnesine çıktı

Eski Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, kurucu üyeler tarafından dün gece Genel Başkanlığına seçildiği Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (Deva) tanıtım programında konuştu.

Babacan’ın konuşmasından önce yayınlanan videoda, “Ne günler gördüm ben, ne geceler. Zordu ayakta durmak, dev dalgalara karşı koymak. ‘Sabırlı ol’ dediler; zira bulutlar ağlamasa, yeşillikler nasıl bitebilir? Ben, Türkiye… Bir kez ölsem, binlerce kez doğarım. (…) Bilirim ki, her kışın bir baharı, her gecenin bir sabahı ve her derdin bir devası vardır” ifadeleri kullanıldı.

Daha sonra kürsüye gelen Ali Babacan, vatandaşların, özellikle gençlerin, geleceklerinden kaygılı olduğunu belirterek, “İnsan haklarının ihlâl edilmesi, özgürlüklerin kısıtlanması, toplumumuzun nefes almasını zorlaştırıyor” dedi.

Ülkede hukukun sürekli örselendiğini, adaletin yaralı, demokrasinin zayıf olduğunu ifade eden Babacan, ayrıştırıcı, ötekileştirici siyaset dilinin toplumu sürekli gerdiğini dile getirdi.

Babacan, korku siyasetinin, polemiklerin, kavgaların herkesi yorduğunu, çalışanların her an işlerini kaybetme korkusu ile yaşadığını,  yatırımcının ve sanayicinin önünü göremediğini, eğitimin hâlâ en önemli sorun alanı olduğunu, şehirlerin, hızlı betonlaşmanın ağır yükünü kaldıramadığını söyledi.

Babacan, “Bu ülkenin insanı, son birkaç yıldır çok üzüldü, yaralandı. Her şeyi elinden alındı ama bu ülkenin insanı, sabretti, dayandı. Artık geldik, buradayız. Bu üzüntülerin daha da büyümesine izin vermeyeceğiz. Yeterince üzüldük, yeterince yaralandık. Zaman, ümitsizlik zamanı değil. Zaman, Türkiye için sorumluluk alma zamanı. Türkiye için demokrasi zamanı geldi. Türkiye için atılım zamanı geldi. Artık Türkiye için iyileşme zamanı başladı diyoruz. Derdinize ortak arıyorsanız, biz devayız. Derdinize hızlı çözüm arıyorsanız, biz devayız. ‘artık deva zamanı’ diyoruz. Evet, Demokrasi ve Atılım Partimizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını, her alanda büyüyen sorunlarımıza en kısa zamanda deva olmasını Cenâb-ı Hakk’tan niyaz ediyorum” dedi.

Deva Genel Başkanı Ali Babacan, daha sonra partisinin uygulayacağı politikalar hakkında bilgi verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA