GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-03-2020 23:58

İYİ Parti: Virüsün yayılmaması için okullar tatil edilsin

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İtalya’da korona virüsünün bu kadar yayılmasına sebep olarak Venedik Festivali’nin iptal edilmemesinin gösterildiğine işaret ederek, benzer bir durumla karşılaşmamak için okulların tatil edilmesi çağrısında bulundu.

İYİ Parti: Virüsün yayılmaması için okullar tatil edilsin

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde söz alarak, korona virüsü salgınına karşı okulların tatil edilmesi önerisinde bulundu.

Lütfü Türkkan, şunları söyledi:

“Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bu covid-19 denilen korona virüsünü pandemik ilân etmiş. Yani bunun anlamı şu: Kontrol edilemeyen salgın bir hastalık olarak ilân etmiş. İtalya’da bu virüsün bu kadar yayılmasına sebep olarak Venedik Festivali’nin iptal edilmemesi gösteriliyor. Venedik Festivali’nde, hiçbir önlem alınmadan çok insanın bir araya gelmesiyle beraber, İtalya’da bu virüs çok hızlı yayılmış ve neredeyse Çin’e yakın bir ölüm oranıyla karşı karşıya İtalya. Şu anda belki de Çin’den sonra en tehlikeli bölge.

Böylesine sıkıntılı bir süreçte bugüne kadar bu süreci doğru idare eden Sağlık Bakanına bir çağrıda bulunmak istiyorum. Pandemik virüs ilân edilen bu virüse karşı Türkiye’de de okulların tatil edilmesinden başlamak üzere, hatta ve hatta toplu alanlarda bir arada bulunmayı gerektiren birtakım organizasyonların tatil edilmesi suretiyle bu konuda hızlıca bir karar vermesi gerekiyor. Zira bu iş, hakikaten bizim tahmin ettiğimizden, ilk etapta çok ciddiye almadığımız, yani ‘Neticede bu bir virüs; çabucak geçer’ dediğimiz bir virüs, bizim tahminimizden çok daha fazla salgın hale geldi. Bu konunun dikkate alınmasını, buradan Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere bütün devlet erkânını bu konuda bir kez daha düşünmeye davet ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA