SİYASET
Giriş Tarihi : 04-09-2019 12:47

Kılıçdaroğlu’dan Soylu’ya “pejmürde” cevabı

İçişleri Bakanı Soylu, İBB Başkanı İmamoğlu’na yönelik olarak, “işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz” tehdidinde bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Pejmürde olan bir adama ne söyleyeyim ben? Düne kadar en ağır lafları ediyordunuz, bu gün ayaklarının dibinden ayrılmıyorsunuz. Allah, kimseyi kişiliksiz bir konuma düşürmesin. Kişiliği olan bir insan, dün söylediklerini bu gün yalamaz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’dan Soylu’ya “pejmürde” cevabı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa’da gerçekleştirilen düzensiz göç ile ilgili değerlendirme toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınan belediye başkanlarını ziyaret etmesine tepki göstermişti. Soylu, “Buradan söylüyorum: İşini yap, başımızın üzerinde yerin var ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net” demişti.

Soylu’nun bu sözleri, Habertürk televizyonunda yayınlanan ve Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek Özel” programında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hatırlatılarak görüşü soruldu.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Allah, kimseyi kişiliksiz bir konuma düşürmesin

“Pejmürde olan bir adama ne söyleyeyim ben? Düne kadar Erdoğan hakkında söylediği laflara bir bakın, bugün Erdoğan’a yaptıklarına bakın. Bu ne demektir? Kişiliği olan bir insan, dün söylediklerini bu gün yalamaz.

Kişiliği olan bir insan, söylediği sözlerin arkasında durur. Kişiliği olmayan bir insana ben, ne söyleyebilirim? Benim bir şey söylemem doğru mudur? Düne kadar en ağır lafları ediyordunuz, bu gün ayaklarının dibinden ayrılmıyorsunuz.

Allah, kimseyi kişiliksiz bir konuma düşürmesin. Bunun dışında bir şey söylemek istemem.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA