Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 16-03-2020 02:16

İYİ Parti, OHAL ve sokağa çıkma yasağı ilân edilmesini istedi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ve Isparta Milletvekili Aylin Cesur, korona virüsü salgınına karşı tedbir olarak hükümetin olağan üstü hal ve sokağa çıkma yasağı ilân etmesi için çağrıda bulundular.

İYİ Parti, OHAL ve sokağa çıkma yasağı ilân edilmesini istedi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, twitter sayfasında yayınladığı mesajında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Sayın Bakan, İtalya örneği önümüzde. Yarından tezi yok, sokağa çıkma yasağını uygulayın. İlk etapta gereksiz bulanlar olacaktır ama bu ülkeyi bir felaketten koruyup, sorumluluğunuzun gereğini yapmış olursunuz” dedi.

Geçmişte Süleyman Demirel’in doktorluğunu yapmış olan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur da twitter mesajlarında şunları kaydetti:

“Türkiye’ye gelene kadar, Sağlık Bakanlığının tedbirleri yeterliydi. Şimdi sıkıntı büyük ve hızla yayılabilir. Derhal; OHAL-15 gün sokağa çıkma yasağı ilanıyla İtalya gibi her gün yüzlerce kayıp vermekten halen kurtulabiliriz. Hükümetimize tüm samimiyetimle, doktor olarak sesleniyorum!

Sayın Bakanım, artık radikal önlem alma zamanı!

Bayram tatillerini 9 gün yapan hükümetimizin, hemen 15 gün sokağa çıkma ilan kararı alması için koyun hocam ağırlığınızı! Kayıp vermeyelim; ventilasyon cihazlarımız kısıtlı sayıda, hemen yapmazsak İtalya’ya döneriz!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA