GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-03-2020 07:39

Pavyon, diskotek, bar ve gece kulüpleri kapatıldı

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelge ile korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerinin, 16 Mart Pazartesi günü saat 10:00’dan itibaren geçici süreliğine durdurulacağını bildirdi.

Pavyon, diskotek, bar ve gece kulüpleri kapatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 81 İl Valiliğine “Korona Virüsü Tedbirleri” konulu ek genelge gönderildiği kaydedildi.

Korona virüsünün Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmeler sonucunda, “umuma açık istirahat ve eğlence yerleri” olarak faaliyet yürüten işletmelerde vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunuyor olmalarının, hastalığın bulaşma riskini artıracağı kanaatine varıldığı ifade edildi.

Açıklamada, bu sebeple pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerinin, 16 Mart Pazartesi günü saat 10:00’dan itibaren geçici olarak durdurulacağı belirtildi.

Karara göre, “umuma açık istirahat ve eğlence yerleri”nin karar uyup uymadıkları, kolluk kuvvetleri tarafından takip edilecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA