GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-03-2020 19:18

5. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri ertelendi

5. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri ile etkinlik programı dahilindeki “Uluslararası İlim Membaı Mâveraünnehir Sempozyumu”, korona virüsü (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ertelendi.

5. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri ertelendi

Basın Yayın Birliği’nden yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve ilgili bakanların yaptığı açıklamalar istikametinde birçok ulusal ve uluslararası organizasyonun ertelenmesi gerektiği kararının uygulandığı hatırlatıldı.

“Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri”nin, dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye'den yüzlerce ilim adamı, akademisyen, yazar ve yayıncının bir araya geldiği bir kitap ve kültür etkinliği olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kültür ve Turizm Bakanlığının kültürel etkinlikler ve organizasyonların ertelenmesine dair kararına istinaden, 28 Mart-5 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 5. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri ile etkinlik programı dahilindeki “Uluslararası İlim Membaı Mâveraünnehir Sempozyumu”, ertelenmiştir. İlerleyen günlerde etkinlik tarihiyle ilgili bilgilendirme yapılacaktır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA