Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-03-2020 07:16

“Karantina otobüsünde ayrımcılık” iddiasına 2 bakandan açıklama

Fransa’dan gelen 2 yolcunun polisler tarafından karantina otobüsünden alınmasını ve diğer yolcuların buna tepkisini yansıtan görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, açıklama yaptı.

“Karantina otobüsünde ayrımcılık” iddiasına 2 bakandan açıklama

İlk açıklamayı yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kısa aralıklarla yayınladığı 3 twitter mesajında şunları kaydetti:

“Fransa’dan gelen iki yolcu Kıbrıs aktarmalı olarak uçağa bindirilmiş ancak son gelen yolcularla ilgili böyle bir transit uygulamamız yok. Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs’a göndereceğiz.

Burada ihmal kabul edilemez.  Kimseye ayrıcalık tanınamaz. Tarafımızca araştırılıp, sorumlular tespit edilip gereği yerine getirilecektir. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar.

Karantinaya götürülen yolcuları taşıyan otobüsten inen bir yolcu ve yine onun gibi Kıbrıs aktarması olan ikinci yolcu karantinaya alındı... 14 gün karantina altında kaldıktan sonra Kıbrıs’a gönderilecekler.”

Konu hakkında ikinci açıklamayı, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaptı. Gül, twitter sayfasında yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Fransa’dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınması olayıyla ilgili olarak hukuk gerekeni yapacaktır. Bu konuda hiçbir taviz, hiçbir istisnai muamele kabul edilemez. Kanun önünde herkes eşittir. Olayın takipçisiyiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA