GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-03-2020 22:40

Korona, sor ona: “Hayatına değer veren ne kaldı?”

Psikiyatri Profesörü Kemal Sayar, korona virüsü salgınının dünya genelinde sebep olduğu değişimlere işaret ederek, “Madem şimdi makam ve para peşinde koşmak anlamsız, o halde hayatına değer veren ne kaldı?” diye sordu.

Korona, sor ona: “Hayatına değer veren ne kaldı?”

Marmara Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kemal Sayar, twitter sayfasında yayınladığı mesajında, korona virüsünün sebep olduğu değişimin, değer yargıları üzerindeki etkisine işaret etti. Sayar, insanlara kaybettikleri değer yargılarını hatırlatmak için, “O halde hayatına değer veren ne kaldı?” diye sordu.

Kemal Sayar, şunları kaydetti:

“Yaşadığımız günler, uzun bir varoluşçu terapi seansına gebe. Hayatın şamatası dindiğinde sana anlam verecek olan şey nedir? Öncelik saydıkların, gerçekten de öne alman gerekenler miymiş? Madem şimdi makam ve para peşinde koşmak anlamsız, o halde hayatına değer veren ne kaldı?”

Prof. Dr. Kemal Sayar, medyanın korona virüsü salgını sürecindeki tavrını da eleştirdi. Sayar, bu konuda da şunları kaydetti:

“TV dünyası, lütfen kendinize gelin”

“Şunu söyleyeyim de içimde kalmasın: Dünya, olağan üstü bir dönemden geçiyor. Hepimizin daha dikkatli, daha sorumlu ve ciddi davranması gerekiyor. Ne var ki, bazı TV programcıları, olayın farkında değil. Bu kadar hassas bir konuyu, ona emek ve ömür vermiş uzmanlarla tartışabilirsiniz.

O alana ömür vermiş saygın üniversite hocaları, piyasa tiplerinin karşısına çıkarılmaz. Cahil komplocuların yeri, bu acil sağlık konuları değildir. Gürültü patırtılı programlarınızı başka konu ve zamanlarda yapın. TV dünyası, lütfen kendinize gelin ve daha sorumlu davranın.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA