GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-03-2020 15:21

Aytaç Yalman, korona virüsü sebebiyle ölmüş

16 Mart’ta 80 yaşında hayatını kaybeden 41’inci Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın korona virüsü sebebiyle öldüğü açıklandı.

Aytaç Yalman, korona virüsü sebebiyle ölmüş

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Eşinin test sonucunun COVID pozitif gelmesi üzerine merhum Aytaç Yalman’ın klinik tablosunun da uyumlu olduğu dikkate alındığında COVID-19’a bağlı vefat ettiği kanaati oluşmuştur” denildi.

Olay nasıl ortaya çıktı?

Gazeteci Saygı Öztürk, spor yaparken rahatsızlanan Aytaç Yalman’a, eski adı Gülhane Askerî Tıp Akademisi (GATA) olan Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde korona virüsü teşhisi konduğunu, Yalman’ın eşi ve kız kardeşinin de aynı hastanede karantina altına alındığını açıkladı.

Euronews Türkçe ise, Yalman’ın ailesinin bu iddiaları reddettiğini, kendisine korona virüsü testi yapıldığını ve testin negatif çıktığını, ölüm sebebinin zatürre olduğunu ileri sürdüğünü kaydetti. Ancak Euronews Türkçe, Yalman’ın ölüm sebebinin korona virüsü olduğunu kendi kaynaklarından doğrulattığını iddia etti.

Daha sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Aytaç Yalman’ın COVID-19’a bağlı vefat ettiği kanaati oluşmuştur” denildi.

80 yaşında vefat 41’inci Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, sağlık sorunları sebebiyle 16 Mart’ta Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı Yalman, hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen aynı gün hayatını kaybetmişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA