GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-03-2020 19:14

Dicle Üniversitesi: Haber tamamen gerçek dışıdır

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü, üniversite hastanesindeki 21 yaşındaki bir hastanın korona virüsü (Covid-19) sebebiyle vefat ettiğine dair haberin tamamen gerçek dışı olduğunu, hastanın başka sebeplerle vefat ettiğini duyurdu.

Dicle Üniversitesi: Haber tamamen gerçek dışıdır

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Üniversitemiz ile ilgili sosyal medya platformlarında ön tanı görseli ile dolaşıma giren “Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde 21 yaşında bir hasta COVID-19 nedeniyle vefat etmiştir” haberi, tamamen gerçek dışıdır.

Bahsi geçen ve vefat eden hasta, hastanemize başvurmuş ve tedbir amaçlı ön tanıda COVID-19 testi istenmiş olup, test sonucu negatif çıkmış ve bu durum, epikrizde belirtilmiştir. Tamamen başka sebeplerden dolayı vefat eden hastanın ön tanı görseli paylaşılarak, sanki COVID-19 nedeniyle vefat ettiği algısı oluşturulduğu görülmüş ve paylaşımın yapılmasına sebep olanlar ile ilgili idari soruşturma başlatılmıştır.

Dünyamızı küresel olarak etkisi altına alan ve ulusal olarak kararlılıkla mücadele ettiğimiz COVID-19 salgını karşısında halkımızı ve kamuoyunu doğru bilgilendirme adına resmi makamlar dışında yapılan paylaşımlara itibar edilmemesini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA