SİYASET
Giriş Tarihi : 04-09-2019 16:10

Hz. Ömer, hiçbir zaman ‘İtibardan tasarruf olmaz’ demedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adli yılın açılış töreninde Hz. Ömer’in adaletine atıfta bulunduğuna da işaret ederek, iktidara bazı uyarılarda bulundu.

Hz. Ömer, hiçbir zaman ‘İtibardan tasarruf olmaz’ demedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adli yılın açılış töreninde Hz. Ömer’in adaletine atıfta bulunduğuna da işaret ederek, iktidara bazı uyarılarda bulundu. Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

Hz. Ömer’in hiçbir zaman bir saray yaşantısına özenmediğini görürüz. Hz. Ömer’in, hiçbir zaman ‘itibardan tasarruf olmaz’ gibi bir anlayışa sahip olmadığını görürüz. Hz. Ömer, hiçbir zaman devlet kaynaklarını israf etmedi, devlet kaynaklarını şahsı için kullanmadı. Hz. Ömer, hiçbir zaman akrabalarına öncelik tanımamıştır. ‘Yerine oğlu halife olsun’ denilince, ‘Bir evden bir kurban yeter’ diyebilmiştir” diye konuştu.

İktidarı, adalette Hz. Ömer gibi adil olmaya davet ediyoruz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği haftalık basın toplantısında, adalet konusuna geniş yer ayırdı.

Adli yılın açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hz. Ömer’in adaletine atıfta bulunduğuna da işaret eden Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

Hz. Ömer, hiçbir zaman devlet kaynaklarını israf etmedi

“Kendisi sık sık Hz. Ömer’i hatırlatıyor. Bundan dolayı biz de Hz. Ömer’le alâkalı bazı hususları Sayın Cumhurbaşkanına, çevresine ve adalet mensuplarına hatırlatmak istiyoruz.

Bakınız; Hz. Ömer’in hiçbir zaman bir saray yaşantısına özenmediğini görürüz. Hz. Ömer’in, hiçbir zaman ‘itibardan tasarruf olmaz’ gibi bir anlayışa sahip olmadığını görürüz. Hz. Ömer, hiçbir zaman devlet kaynaklarını israf etmedi, devlet kaynaklarını şahsı için kullanmadı. Öyle ki, devletin mumunu dahi kendi işi için kullanmadı. Hz. Ömer, hiçbir zaman kayırmacılık yapmadı; yeri geldi, haksız olan Müslüman’a karşı haklı olan Yahudi’yi destekledi. Hz. Ömer, hiçbir zaman akrabalarına öncelik tanımamıştır. ‘Yerine oğlu halife olsun’ denilince, ‘Bir evden bir kurban yeter’ diyebilmiştir. Hz. Ömer, hiçbir zaman sorumlulukları için ‘kandırıldım, bilmiyordum’ demedi. “Kenâr-ı Dicle’de bir kurt, aşırsa bir koyunu, gelir de Adl-i İlâhî, sorar Ömer’den onu” anlayışı ile hareket etti.

Hz. Ömer gibi yaşamaya davet ediyoruz

Buradan şu hususu belirtmek istiyorum;

Esas olan Hz. Ömer’in devlet yönetimi anlayışını dillerden düşürmemek değil, onun gibi yaşayabilmektir. Hz. Ömer’in icraatları ortadadır. Eğer onun gibi adil bir yönetim icra etmek istiyorsanız, işte yapılacaklar çok açık bir şekilde karşınızda durmaktadır. Mesele, sözün doğrusunu söylemek değil, doğrusunu yapmaktır. Biz, iktidar mensuplarını Ömer gibi inanmaya, Ömer gibi yaşamaya, Ömer gibi davranmaya davet ediyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA