Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 23-03-2020 16:00

Salgın konusunda CHP’den hükümete 13 öneri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, korona virüsü salgınına karşı hükümete 13 öneride bulundu.

Salgın konusunda CHP’den hükümete 13 öneri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, düzenlediği basın toplantısında konuşmasına, virüs salgınının sosyal bakımdan topluma gösterdiklerini özetleyerek başladı. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bu salgın, bizlere bütün ön yargılarımızdan arınmamız gerektiğini göstermiştir. Bu salgın, bize farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlikte hareket etmemiz gerektiğini göstermiştir.  Bu salgın, bize yaşam tarzımız ne olursa olsun, hep birlikte dayanışmamız gerektiğini göstermiştir. Bu salgın, bize ancak herkesin kurallara uyması halinde sağlıklı kalınabileceğini göstermiştir. Bu salgın, bize bilimsel aklın yol göstericiliğinde tüm sorunların çözülebileceğini de göstermiştir. Bu salgın, bize, bizim tek başına sağlıklı olmamızın bir anlamı olmadığını, karşımızdakinin de sağlıklı olmasının gerektiğini göstermiştir. Dolayısıyla bu salgın, bize hiç tanımadığımız bir kişinin de sağlığından sorumlu olduğumuzu göstermiştir. 

Tüm bunların özeti, şudur: Dayanışma, güzeldir ve güçlendirir; yardımlaşma güzeldir ve güçlendirir. Dayanışma içinde olacağız, yardımlaşacağız ve bu salgını hep birlikte yeneceğiz.”

“Bugün siyasî polemik yapmaksızın, siyasî polemiklere yol açmaksızın bazı önerilerimi sizlerle paylaşacağım” diyen Kılıçdaroğlu, önerilerini şöyle sıraladı:

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA