DÜNYA
Giriş Tarihi : 27-03-2020 20:45   Güncelleme : 27-03-2020 21:29

İtalya muhalefet lideri: Avrupa’dan iğreniyor ve tiksiniyorum

İtalya’nın eski Başbakanı ve Ana Muhalefet Partisi Lideri Matteo Salvini, AB’nin bir “birlik” olmaktan öte bir yılan ve çakal yuvası olduğunu ileri sürerek, “Önce virüsleri yeneceğiz, ondan sonra da vakti gelince AB üzerine tekrar düşüneceğiz. Eğer gerekirse, “güle güle” diyeceğiz. Teşekkür bile etmeksizin. ...’in dibine gidin!” dedi.

İtalya muhalefet lideri: Avrupa’dan iğreniyor ve tiksiniyorum

Matteo Salvini, twitter mesajında şunları yazdı:

“Avrupa’nın bu hali iğrenme ve tiksinme hissi doğuruyor. İnsanlar ölmeye devam ederken, kimin ve nasıl yardım edeceğini değerlendirmeleri 15 gün sürdü. Bir “Birlik” olmaktan öte, bir yılan ve çakal yuvası! Önce virüsleri yeneceğiz, ondan sonra da vakti gelince AB üzerine tekrar düşüneceğiz. Eğer gerekirse, “güle güle” diyeceğiz. Teşekkür bile etmeksizin. ...’in dibine gidin!”

“İtalya, AB’yi dağıtabilir”

İstanbul Maltepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Ünal, Matteo Salvini’nin sözlerini, twitter sayfasında şöyle değerlendirdi:

“Bu açıklamalar toplumsal tepkiye dönüşürse İtalya AB'yi dağıtabilir çünkü Avrupa bütünleşmesin öncülerinden biri. Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu (1950-52) ve Avrupa Ekonomik Topluluğu ile Avrupa Atom Enerjisi Topluluğu'nun altı kurucu üyesinden biri. Yani temel direklerden.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA