SİYASET
Giriş Tarihi : 04-09-2019 20:47

Kazdağlı: Kayyım adımı ile seçim gonguna vurulmuştur

​​​​​​​Gazeteci Celal Kazdağlı, seçim kampanyasının başladığını ileri sürerek, “Kayyım adımı, her ne kadar terörle mücadele adımı olarak takdim edilmiş olsa da seçim gongunun vuruşudur. İktidar seçim kampanyasını başlatmıştır, İmamoğlu da buna cevap vermiştir” dedi.

Kazdağlı: Kayyım adımı ile seçim gonguna vurulmuştur

Gazeteci Celal Kazdağlı, TV5’de yayınlanan ve Mehmet Ali Kayacı’nın sunduğu “Buluşma Noktası” programında, erken seçim şartlarını değerlendirdi. Kazdağlı, şunları söyledi:

Kayyım adımı ile seçim gonguna vuruldu

Türkiye’nin geleceğinin iyi olacağını düşünüyorum. Seçim kampanyası başlamıştır. Kayyım adımı her ne kadar terörle mücadele adımı olarak takdim edilmiş olsa da seçim gongunun vuruşudur. İktidar seçim kampanyasını başlatmıştır, İmamoğlu da buna cevap vermiştir. Dilek İmamoğlu ile Başak Demirtaş’ın bir araya gelmesi ve Davutoğlu ve diğer ihraç edilen kişiler de bunun bir parçasıdır. Seçimlere kadar bu şekillenecektir.

Sanki yarın seçim olacakmış gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere partiler hazırlık yapıyorlar. Yeni parti girişimdekiler yetişebilirlerse kendileri çıkacaklardır. Eğer yetişemezler ise bir yerlerde ittifakların parçası olarak gelebilirler.

Erken seçimi toplum talep ederse şekil almaya başlar; ama Meclis de karar verebilir. İki yönden seçim kararı alınır; ya Meclis ister ya da Cumhurbaşkanı kendisi seçim talep edebilir. Başka şekilde seçime gidilemez Türkiye’de

Erken seçim tarihini Erdoğan belirler

Cumhurbaşkanı erken seçime gidebilir. Şartların oluşması yönünde adımlar var. Erken seçime gidileceğini söyleyebilirim. Çok uzak bir zamanda değil yakın bir tarihte Türkiye’nin gündemine erken seçim gelebilir. Bunun zamanını belirleyecek olan da Cumhurbaşkanının kendisidir.

Sayın Erdoğan eğer erken seçim istemezse, diğer rakipler hazır olmasın ben erkenden gideyim Türkiye zaten yeni seçimden çıktı, 5 yıl kazanayım gibi bir hesap yaparsa,  erken seçim kararı almazsa, Türkiye toplumunun seçim şartlarını oluşturması zaman alabilir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA