GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-03-2020 04:33   Güncelleme : 28-03-2020 06:21

Özgür Özel’den bakan değişikliği yorumu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevden alınması hakkında, “Büyük ihtimalle Kanal İstanbul ihalesini alan firmada bir yanlışlık (!) olmuştur. Bu düzende bunun cezasını sabaha bırakmazlar” dedi.

Özgür Özel’den bakan değişikliği yorumu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, twitter sayfasında şu değerlendirmede bulundu:

“Arkadaşlar, bu memlekette, bu mevcut düzende Kanal İstanbul İhalesi’ni ertelemedi diye gece 02.00’de bakan görevden almazlar. Büyük ihtimalle ihaleyi alan firmada bir yanlışlık (!) olmuştur. Bu düzende bunun cezasını sabaha bırakmazlar.”

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Tunahan Elmas da bakan değişikliğini şöyle değerlendirdi:

“Dün yaşanan Kanal İstanbul ihale meselesini eleştirenleri ülke aleyhine fitne çıkarmakla itham eden birçok kişi vardı. Bugün Ulaştırma Bakanı görevden alındı. Şimdi ihalenin ne kadar yanlış olduğuna dair yazılar yazmaya başlayabilirsiniz arkadaşlar.”

“Tren kazalarında onlarca can gittiği halde dokunulmadı”

Avukat Osman Kaçmaz ise, onlarca kişinin öldüğü tren kazalarından sonra bile kendisine dokunulmayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevden alınmasının sebebini sordu. Kaçmaz, twitter sayfasında şöyle yazdı:

“Ulaştırma Bakanı M.C. Turhan, gece yarısı operasyonu ile görevden alındı. Çorlu, Ankara tren kazalarında onlarca can gittiği halde dokunulmayan bakan, yolculuklara kısıtlama geldiği gün nedeniyle mi, Kanal İstanbul ihalesi için mi koltuğundan edildi? Kazalar nedeniyle yargılanması sırada.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA