SİYASET
Giriş Tarihi : 28-03-2020 05:27

Ali Aktaş: Kamu kaynakları Trabzonlu ve Rizeli bir azınlığa akıyor

Saadet Partisi Antalya İl Başkan Yardımcısı Ali Aktaş, kamu kaynaklarının, Trabzonlu ve Rizelilerin içindeki azınlık bir gruba aktığını ileri sürerek, “Bunun görülmesi ve adil paylaşıma geçilmesi gerekiyor” dedi.

Ali Aktaş: Kamu kaynakları Trabzonlu ve Rizeli bir azınlığa akıyor

Avukat Ali Aktaş, Ulaştırma Bakanlığında yapılan değişiklik vesilesiyle twitter sayfasında yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“Erdoğan, Ulaştırma Bakanlığından bir Trabzon’luyu alıp yerine bir başka Trabzon’luyu atadı.

Trabzonlular ve Rizeliler fark etmiyor olabilir ama gerçek şu: Tüm ülkede Trabzonlu ve Rizeli sayısı 2 milyonun biraz üzerinde ama kamu kaynaklı müteahhitlik ve idarî işlerde hep onlar var ve bu siyaset sayesinde oluyor. Ülkenin geri kalanı bundan ciddi şekilde rahatsız.

Bir siyasetçi olarak benim bu sözü söylemem riskli elbette. Ama hakikati söylemek zorundayım. Siyaset sayesinde kamu kaynakları Trabzonlular ve Rizelilere akıyor. Daha doğrusu onların da içinde azınlık bir gruba. Bunun görülmesi ve adil paylaşıma geçilmesi gerekiyor.

Bir Trabzon ve Rize Oligarşisi var. Bir de Trabzonlu ve Rizeli var. Oligarkların inşaatlarında çalışan Trabzonlu ve Rizeli ile ne derdimiz olabilir? Ya da yamaçtaki çay bahçesinden elde ettiği gelirle yaşamak zorunda kalan yoksulla? Onların gücünü kullanarak semirenler, derdimiz.

Siyasetçi Trabzonlu/Rizeli ile sermaye sahibi Trabzonlu/Rizeli ve memur-bürokrat Trabzonlu/Rizeli dayanışmasının iki ilin tüm ülkedeki nüfusu 2 milyonun üzerinde olduğu halde kamu imkânlarından orantısız yararlanmaları hepimizi rahatsız ediyor. Bunu anlamak zor olmasa gerek.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA