GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-03-2020 16:45   Güncelleme : 28-03-2020 17:05

Kadir Has Üniversitesi Rektörü, Kovid-19’dan kurtuldu

Korona virüsü tedavisi gören Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, iyileşmesinin ardından taburcu edildi.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü, Kovid-19’dan kurtuldu

1963 Trabzon doğumlu Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, hastalık sürecini, yayınladığı videoda anlattı. Eşinde ve 22 yaşındaki oğlunda da hastalık teşhis edildiğini belirten Feyiz, “Oğlumda hastalığın emaresi bile yok. Bu, sizi çok büyük bir hastalığı yayma potansiyeli adayına dönüştürüyor. Sizlerden ricam, lütfen, lütfen yuvanızda kalın” dedi.

Prof. Feyiz, şunları söyledi:

“Şu görüntülü mesajı hazırlayabilmenin benim için nasıl bir mutluluk kaynağı olduğunu, tahmin bile edemezsiniz. 13 Mart Cuma sabahı, yüksek ateş, aşırı üşüme ve titremeyle hastaneye başvurdum. O gün test yaptırdım ve evde karantina altına aldım kendimi. Hastalıkla savaşmaya başladım. Test sonucum, 18 Mart’ta gece 02:30’da bana pozitif olarak bildirildi. 03:30’da Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldım. Hemen tedaviye başlandı ve bu hastalığı yenerek dün taburcu edildim.

Eşim pozitif çıktı. Şu an hastanede. Hastalıkla mücadelesine devam ediyor; ama bugün yarın taburcu edileceğini biliyorum. 22 yaşında bir oğlum var. O da pozitif. Bir başka evde karantina altında.

Sevgili Gençler, Sevgili Öğrencilerim,

İnsanlık, büyük bir trajedi yaşıyor. Sizler, bu hastalığı anlamadan geçiyorsunuz. Oğlumda hastalığın emaresi bile yok. Bu, sizi çok büyük bir hastalığı yayma potansiyeli adayına dönüştürüyor. Sizlerden ricam, lütfen, lütfen yuvanızda kalın.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA