DÜNYA
Giriş Tarihi : 29-03-2020 02:57

Hessen eyaletinin Maliye Bakanı Schaefer ölü bulundu

Almanya’da Hessen eyaletinin Maliye Bakanı Thomas Schaefer’in ölü bulunduğu bildirildi. Alman basınına göre Schaefer, Eyalet Başbakanı Bouffier’in yerine geçebilecek adaylardan biri olarak görülüyordu.

Hessen eyaletinin Maliye Bakanı Schaefer ölü bulundu

Wiesbaden Savcılığı ile Westhessen Emniyet Müdürlüğünün birlikte yaptığı yazılı açıklamada, Hochheim şehrindeki hızlı tren hattında rayların olduğu bölgede bir erkek cesedinin bulunduğu belirtildi.

Ölen kişinin vücudundaki yara izlerinden dolayı kimliğinin hemen belirlenemediği kaydedilen açıklamada, Westhessen Emniyet Müdürlüğünce cesedin Hessen eyaletinin Maliye Bakanı Thomas Schaefer’a ait olduğunun tespit edildiği açıklandı.

Açıklamada, tanıkların dinlenmesi, inceleme ve değerlendirme sonucu Schaefer’ın intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi.

Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier, twitter’den yaptığı açıklamada, Schaefer’ın ailesine başsağlığı dileyerek, aniden ve beklenmedik şekilde hayatını kaybetmesine inanmadıklarını ifade etti.

Evli ve iki çocuk babası Schaefer, 2010’dan bu yana eyaletin maliye bakanı olarak görev yapıyordu. Alman basınına göre Schaefer, Eyalet Başbakanı Bouffier’in yerine geçebilecek adaylardan biri olarak görülüyordu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA