TOPLUMSAL
Giriş Tarihi : 30-03-2020 01:45   Güncelleme : 30-03-2020 01:47

Açlıktan birbirini yiyen köpekler için yardım kampanyası

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER ), Silivri Hayvan Hakları Derneği (SİHAYDER) ve Mucize Patiler Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği, Silivri ve Çatalca ormanlarına terk edilen ve açlıktan birbirlerini yedikleri fotoğraflanan köpekler için gıda yardımı kampanyası başlattı.

Açlıktan birbirini yiyen köpekler için yardım kampanyası

HAYKURDER’in twitter sayfasında, açlık sebebiyle diğer köpekler tarafından parçalanmış bir köpeğin cesedinin fotoğrafı “ilk ve son kez” kaydıyla yayınlandı. Bir başka mesajda, yardım ekibinin, açlıktan bir taşı yalamakta olan bir köpek gördüğü kaydedildi.

Yavru köpeklerin de aynı durumda olduğu belirtilen mesajların birinde “Ne işiniz var sizin o minicik bedenlerinizle ıssız bir orman yolunun kenarında? Hangi vicdan onlarcanızı kuş uçmaz kervan geçmez bir açlığa, bir başınalığınıza terk etmeyi insanlıkla bağdaştırabildi? Ne zaman başladı bu zulüm? Ne zaman buralara geldi?” ifadeleri kullanıldı.

HAYKURDER, twitter yayınlarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni, gönüllülerin taleplerini reddetmekle ve sahipsiz hayvanlara yardım etmemekle suçlayarak, “Gıda stoğumuz tükendi; ama yetkililer sesimizi duymuyor” diye yakındı.

Ekşi Sözlük duyurunca…

HAYKURDER, yaptıkları yardım çağrılarına rağmen gıda stoklarının tükendiği bir anda, Ekşi Sözlük’te yapılan bir yayın sayesinde, 3 saat içerisinde 25 günlük mama stoğuna sahip olduklarını bildirdi.

HAYKURDER’in mesajında şunlar kaydedildi:

“Yarın beslemeye çıkamayacaktık. Gıda stoğumuz tükendi ne yazık ki... Günlerdir çaresiz, umutsuz bir bekleyiş içerisindeyiz... Her biri ayrı ayrı koymetli bir kaç paket mama yardımı ve gün içinde gelen az miktarda bağış ile bu işi kotaramazdık. Sonra bir mucize oldu...

Biz kara kara yarın ne yapacağımızı düşünürken saat 00.10 sularında ard arda bağış bildirimi almaya başladık. Sihirli bir el bize dokundu. Önce anlayamadık ne olduğunu. Gözlerimiz doldu. Sonra bulduk kaynağını...

1 saat içerisinde tam 45 paket mama alabilecek 2 günlük besleme stoğumuz oluştu... Şuan yaşadığımız duyguyu anlatabilmek mümkün değil. İçimizde bir kedi yumakla oynuyor gibi... Sanırım çok büyük bir alkışı bunu borçlu olduğumuz @sozluk ailesine iletmeliyiz. İyi ki dokundunuz.

Türkiye'nin dört bir yanından el uzattınız orman çocuklarımıza... Sadece 3 saat içerisinde tam 25 günlük mama stoğu yarattınız... Kalbimiz sıkışıyor heyecandan! Bir an önce orman çocuklarımıza ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz. Sevinçten ağlıyoruz. İyi ki varsınız.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA