GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-03-2020 07:04   Güncelleme : 30-03-2020 07:21

“Halkın çenesini kapatmayı değil onu dinlemeyi seçeceksiniz”

Saadet Partisi Antalya İl Başkan Yardımcısı Avukat Ali Aktaş, hükümet yetkililerine hitaben “Beni bu virüs öldürmez; senin bu düzenin öldürür” dediği için gözaltına alındıktan sonra “adlî kontrol” şartıyla serbest bırakılan TIR şoförünün, karakola imza vermekten dolayı işini yapamayacağına işaret etti. Aktaş, Malik Baran Yılmaz’ın, eleştiride bulunduğu için mağdur edilmesine tepki gösterdi.  

“Halkın çenesini kapatmayı değil onu dinlemeyi seçeceksiniz”

Saadet Partisi Antalya İl Başkan Yardımcısı Avukat Ali Aktaş, bu konudaki tepkisini, twitter sayfasında dile getirdi. Aktaş, şunları kaydetti:

“En ufak bir eleştiri yapanı, ekmeği için mücadele ederken çaresizliğini anlatanı gözaltına alacaklar ve bunu normal karşılamamızı bekleyeceksiniz, öyle mi?

Türkiye babanızın çiftliği değil. Siz bu halkın hizmetkârısınız. Bu halk sizi seçti. Elbette şikâyet edecek ve hesap soracak.

Bu halk, sizin köleniz değil. Bu halka tahammül etmeyi öğreneceksiniz. Halkın çenesini kapatmayı değil onu dinlemeyi seçeceksiniz.

Devlet, bu halka aittir. Bu halk, sizi kendine hizmetiniz için seçti. Kibir kulelerinde oturun diye değil. Yozlaşmış düzeniniz sadece kendiniz ve yakın çevrenize çalışıyor; bazılarını zengin, bazılarını makam sahibi yapıyorsunuz. Halk ise ‘sadaka ekonomisi’ ile susturulmak isteniyor.

TIR şoförü Malik Baran, Sulh Ceza Mahkemesi tarafından haftada bir gün imza ve yurtdışına çıkış yasağı ile serbest bırakılmış. Herhangi bir şikâyet ve itirazın karşılığı haksız gözaltı ve adlî kontrol oldu. Bu adamın söylediklerinin hiçbiri suç değil. Bu, açık bir haksızlıktır.

TIR şoförüne verilen haftada bir gün imza atmak şeklindeki adlî kontrol, Malik Baran’ın mesleğini yapmamasını da sağlayacak. Sadece konuştu diye bu haksızlığı yaptığınız kişiye herhalde maaş ödersiniz artık. Aksi takdirde ailesini geçindiremeyecek.”

TIR şoförü Malik Baran Yılmaz, ne söylemişti?

TIR şoförü Malik Baran Yılmaz, “Tik Tok” isimli sosyal medya sitesinde yayınladığı video mesajında, hükümet yetkililerine hitaben şunları söylemişti:

“Şimdi, diyorsunuz ya ‘Evde kal Türkiye’ ; nasıl kalalım baba? Emekli değilim, memur değilim, zengin değilim. İşçiyim ben, TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Elektriğimi, suyumu, kirayı ödeyemem. E bunları zaten ödememek, ölmekten daha beter baba! Öleyim daha iyi.

Siz, ‘evde kal’ demeden önce, bir düzeni getirmeden önce; daha doğrusu, bizi rezil etmeden önce kendinizi vezir etmeye çalışmayın. Bizi bu duruma getirmeden önce, bizim için bir önlem alın; biz de kendi hayatımız için bir önlem alalım. Yani ha senin lafınla evde kalarak açlıktan, rezillikten, kepazelikten ölmüşüm, ha da virüsten ölmüşüm. Ama beni bu virüs öldürmez; beni senin bu düzenin öldürür. Bu böyle biline.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA