GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-09-2019 14:26

Erdoğan: Güvenli Bölgeyi eylülün sonuna kadar başlatacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eylülün son haftasına kadar Fırat’ın doğusundaki güvenli bölge oluşumunu kendi istediğimiz şekilde fiilen başlatmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan, Suriyeli mültecilerden en az 1 milyonunu 450 kilometrelik sınır hattı boyunca oluşturulacak güvenli bölgede iskân etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Erdoğan: Güvenli Bölgeyi eylülün sonuna kadar başlatacağız

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Konuşmasında “Güvenli Bölge” ve Suriyeli mülteciler konusuna da değinen Erdoğan, Eylülün son haftasına kadar Fırat'ın doğusundaki güvenli bölge oluşumunu fiilen başlatmakta kararlı olduklarını söyledi. Erdoğan, “Hedefimiz, Suriyeli kardeşlerimizden en az 1 milyonunu 450 kilometrelik sınır hattı boyunca oluşturacağımız güvenli bölgede iskân etmektir” dedi.

Erdoğan, “Kapıları açmak zorunda kalırız. Bu yükü sadece biz mi çekeceğiz? Misafir ettiğimiz sığınmacıların yükünün paylaşımı konusunda AB başta olmak üzere dünyadan olması gereken desteği alamadık. Almak için bunu yapmak zorunda kalabiliriz” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA