GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-03-2020 21:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millî Dayanışma Kampanyası” başlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mağdur olan dar gelirli vatandaşlara ilâve destek sağlamak amacıyla Milli Dayanışma Kampanyası başlattıklarını duyurdu. Erdoğan, “Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millî Dayanışma Kampanyası” başlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından “Millete Sesleniş” konuşması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz” dedi. Amaçlarının, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlara ilâve destek sağlamak olduğunu belirten Erdoğan, muhtarlıkları da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceklerini söyledi.

“Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum” diyen Erdoğan, bu süreç içinde en büyük katkıyı iş adamlarından, hayırseverlerden beklediklerini dile getirdi.

“Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlatılan kampanya için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldığını belirten Erdoğan, “Zekâtlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA