YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 31-03-2020 21:20

Batman’da 1,  Sivas’ya 3 köy karantinaya alındı

Batman’ın Sason ilçesinde bir köy ve ilçe merkezindeki 3 adres ile, Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde 1, Koyulhisar ilçesinde 2 köy karantinaya alındı.

Batman’da 1,  Sivas’ya 3 köy karantinaya alındı

Sason Kaymakamlığının web sitesinden yapılan açıklamaya göre, Altıdere köyünde ve ilçe merkezinde 3 ayrı adresin Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile korona virüsü (Kovid-19) salgını sebebiyle karantina altına alındığı belirtildi.

Açıklamada, ilçe halkının zarurî olmadıkça evlerinden çıkmamaları istenerek, şu ifadelere yer verildi:

“İlçemize ve köylerimize dışarıdan gelen herkesin ikamet ettiği yerdeki kişilerle beraber 14 gün boyunca evlerinden çıkmamaları ve misafir kabul etmemeleri hem kendi hem de toplum sağlığı açısından hayatî derecede önemlidir. Bu konuya riayet edilip edilmediği muhtarlarımız ve kolluk birimlerimiz tarafından denetlenecektir. Riayet etmeyen kişilerin zorunlu karantina altına alınacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Sivas’ta 3 köy karantinaya alındı

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde 1, Koyulhisar ilçesinde 2 köy karantinaya alındı.

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek, toplum sağlığını korumak ve köylerimizin sosyal izolasyona geçmelerini sağlamak üzere; Yıldızeli Üyük köyü, Koyulhisar Kurşunlu köyü ile Yağcılar köylerimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurullarınca karantina kararı alınarak, köylere giriş ve çıkışlar yasaklanmıştır. Yasaklara uymayan sorumlular hakkında, gereken tüm cezai yaptırımlar uygulanacaktır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA