GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-04-2020 05:26

Mansur Yavaş: Bağış kampanyası hesaplarımız bloke edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, salgın sebebiyle işini kaybeden esnafa ve çalışanlarına yardım amacıyla açtıkları bağış kampanyası banka hesaplarının bloke edildiğini açıkladı.

Mansur Yavaş: Bağış kampanyası hesaplarımız bloke edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, korona virüsü salgını sebebiyle ticarî faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan esnafa ve işçilerine yardımda bulunmak için, “6 Milyon Tek Yürek” sloganıyla bağış kampanyası başlatmıştı.

Açılan hesaplara bağışlar devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” sloganıyla “Millî Dayanışma Kampanyası” başlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bağış kampanyası başlatmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 ilin valisine gönderdiği “Yardım Toplama” konulu bir genelge ile, valiliklerden izin almadan bağış kampanyası başlatan belediyelerin bu faaliyetlerinin durdurulması talimatı verdi.

Bakan Soylu’nun genelgesinin ardından, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinin kampanya hesaplarının bloke edildiği iddiası sosyal medyada yayıldı ve bu engelleme tepki gördü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, bloke iddialarını twitter mesajıyla doğruladı.

Mansur Yavaş, mesajında şunları kaydetti:

“Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız”

“İşini ve gelirini kaybetmiş insanları desteklemek için kullandığımız ve sizlerin de katkıda bulunduğu banka hesapları, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bloke edilmiştir. Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA