GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-04-2020 17:35

“Yardımları engellemek değil, hayırda yarışmak lâzım”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bağış kampanyası düzenleyen belediyelerin bu faaliyetlerinin engellenmesine tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “ ‘Yardımı sadece ben yaparım, başka kimse yapamaz’ anlayışı, hizmeti değil partizanlığı gösterir” dedi.

“Yardımları engellemek değil, hayırda yarışmak lâzım”

“ ‘Yardımı sadece ben yaparım’ anlayışı partizanlıktır”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediyelerin düzenlediği bağış kampanyalarının İçişleri Bakanlığı tarafından engellenmesini, twitter sayfasında yayınladığı mesajlarla eleştirdi. Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Bütün insanlık ve ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Şimdi daha fazla birlik ve beraberliğe, istişare ve diyaloğa ihtiyacımız var. Herkes elini taşın altına koymalı, kendi çapı ve sorumluluğu kapsamında milletimize yardımcı olmalıdır.

Bu çerçevede Belediyelerin yardım kampanyalarını, “devlet içinde devlet oluşturuluyor” mantığı ile engellemek, böylesine önemli bir mücadeleyi siyasî hesaplaşmaya çevirme olarak gözükür. Yardımı sadece ben yaparım, başka kimse yapamaz anlayışı hizmeti değil partizanlığı gösterir.

Geldiğimiz noktada zor durumda olan milletimize uzanacak her eli, her iyilik çalışmasını kıymetli buluyoruz; ancak vatandaşımızın istediği yere yardım yapmasının engellenmesini ise asla doğru bulmuyoruz. Hayırda yarışmak lâzım, yapılanları engellemek değil!

Bu konu mevzuat ve siyaset üstü bir konudur. Herkes taşın altına elini koymalı, her türlü fedakârlığı yapmalıdır. Derhal bu yanlış adımdan vazgeçilmeli ve bütün enerji bu süreci beraber atlatmak için harcanmalıdır.

Son olarak şu hususu vurgulamak istiyorum: İçinde bulunduğumuz bu ciddi krizde dahi ayrışmayı, kutuplaşmayı körükleyen siyasî hesap sahipleri bilmeli ki bu tavır, hem tarih önünde hem de millet vicdanında mahkûm olacaktır. Gün, siyasî hesap yapılacak gün değildir!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA