GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-04-2020 08:13

Ücretli öğretmenlere ücret ödenmeye devam edilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ücretli öğretmenler, uzaktan eğitim yoluyla yaptığımız çalışmalara katkılarını sürdürerek ücretlerini almaya devam edecek. Bu, bugünden itibaren olmayıp uzaktan eğitim başladığı günden itibaren geçerli” dedi.

Ücretli öğretmenlere ücret ödenmeye devam edilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Haber canlı yayınında eğitim gündemine dair soruları cevapladı, açıklamalarda bulundu.

Ücretli öğretmenlerin maaş ödemelerine dair bir soru üzerine Selçuk, bu konuda Maliye Bakanlığıyla ortak çalışma yapıldığını hatırlattı.

Teknik çalışmaların sonuna gelindiğini bildiren Selçuk, “Ücretli öğretmenler, uzaktan eğitim yoluyla yaptığımız çalışmalara katkılarını sürdürerek ücretlerini almaya devam edecek. Bu, bugünden itibaren olmayıp uzaktan eğitim başladığı günden itibaren geçerli. Bu karar, bugün alındı ama geçmişe yönelik olarak ücretleri kesilmeyecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a, ücretli öğretmenlere verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Selçuk, ücretli öğretmenlerden öğrencilerini takip etmelerini, iletişime geçmelerini, ödevlerini kontrol etmelerini istedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA