GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-04-2020 05:24   Güncelleme : 03-04-2020 05:55

“Ankara Kuşu” ve “Türkiye Gerçekleri” gözaltında

Muhalif yayınlarıyla bilinen “Ankara Kuşu” ve “Türkiye Gerçekleri” isimli twitter sayfalarının yöneticileri, Emniyet Siber Suçlarla Mücadele birimi tarafından gözaltına alındı.

“Ankara Kuşu” ve “Türkiye Gerçekleri” gözaltında

Twitter’da 500 binden fazla takipçisi bulunan ve @ankara_kusu adresinden yayın yapan “Ankara Kuşu” ; 230 bin takipçisi olan ve @MstSelanik adresinden Mustafa Selanik ismiyle yayın yapan “Türkiye Gerçekleri” isimli twitter sayfalarının yöneticileri, Emniyet Siber Suçlarla Mücadele birimi tarafından gözaltına alındı.

“Türkiye Gerçekleri” isimli twitter sayfasının yöneticisi, daha önce de gözaltına alınmış ve serbest bırakılmıştı.

Melih Gökçek ve Cem Küçük, sevinçle karşıladı

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, (kendisinin aleyhine uzun süre yayın yapan) “Ankara Kuşu”nun gözaltına alınmasını değerlendirirken, tüyleri yolunmuş bir kuş fotoğrafının üzerine “Yıllardır bu adama kripto dedim. Nasıl, doğru muymuş? Umarım cik cik ötünce arkasındaki kriptolar da ortaya çıkar…” diye yazdı.

Gökçek, daha sonra yayınladığı diğer tweet’inde ise beyaz eldiven giymiş bir adam tarafında elinde tutulan bir baykuş fotoğrafının üzerine “Bilin bakalım twit alemi... Bu baykuşun arkasındaki kriptolar kim?” diye yazdı.

“Süleyman Soylu’ya teşekkürlerimi sunuyorum”

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük ise, gözaltıları şöyle değerlendirdi:

“Mustafa Selanik yarım saat önce Terörle Mücadele’nin nezaretine konulmuş. Başta İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere Emniyet Teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Av. Aktaş: Gözaltı işlemi, siyasî sindirme operasyonuna dönüştürüldü

Saadet Partisi Antalya İl Başkan Yardımcısı Avukat Ali Aktaş, “Ankara Kuşu” ve “Türkiye Gerçekleri” isimli twitter sayfalarının yöneticilerinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Ali Aktaş, şahsî twitter sayfasında tepkisini şöyle dile getirdi:

“Ankara Kuşu’ndan sonra Mustafa Selanik’i de gözaltına almışlar. Sırada başkaları da vardır. Türkiye, gözaltı işleminin bir yargısal faaliyet değil siyasi sindirme operasyonuna dönüştürüldüğü bir ülke haline getirildi. Lakin anlamadıkları bir şey var; hiç kimse onlardan korkmuyor.

Bir hadis var: ‘Sizler karış karış, arşın arşın sizden öncekilerin yolunu izleyeceksiniz / onların inançları ve yaşayışlarını ölçü edineceksiniz. İnsanın giremeyeceği küçük bir kertenkele deliğine girecek olsalar, siz de onları takib edeceksiniz.’

Pelikan da Gülenizmi izliyor.”

Ali Aktaş, bazı twitter kullanıcıları tarafından “Sıra sana da gelecek” ifadesiyle tehdit edildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA