SİYASET
Giriş Tarihi : 04-04-2020 05:18   Güncelleme : 04-04-2020 05:26

Karaduman: Sokağa çıkma yasağı bir mecburiyettir

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, korona virüsünün üremesi ve bulaşma sürecine bakıldığında sokağa çıkma yasağı kararı alınmasının her geçen gün geciken bir karara dönüştüğünü ve mücadelenin anlamını yitirdiğini belirterek, “Bu anlamda sokağa çıkma yasağı bir mecburiyettir” dedi.

Karaduman: Sokağa çıkma yasağı bir mecburiyettir

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, koronavirüs bilançosunun her geçen gün ağırlaştığını, açıklanan rakamlara göre durumun özellikle metropol iller için endişe verici hakikati ortaya koyduğunu söyledi.

Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu illerde virüsün yayılma hızının yüksek olacağının bilindiğini, başta İstanbul olmak üzere metropol kentlerde yeni birtakım önlemlerin alınmasının zorunluluk haline geldiğini ifade eden Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, dün itibarıyla açıklanan toplam vaka sayısının 18 bin 135'e ulaştığını, vaka sayısı ve can kayıplarının çoğunun İstanbul'da gerçekleştiğini aktardı.

Kalabalık illerde yaşanan en önemli problemin, vatandaşların evlerinde kalmasının sağlanamamasından kaynaklandığını savunan Karaduman, İstanbul'da kilometrekareye düşen insan sayısı 2 bin 987 olurken, bu rakamın Sivas'ta 23 olarak tespit edildiğini vurguladı. Milletvekili Karaduman, "Tedbir alınırken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Anadolu'nun bütün şehirlerinden gelen insanların yaşadığı İstanbul, ülkemiz genelini yakından ilgilendirmektedir. Bilançonun her geçen gün ağırlaştığı İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Konya'da farklı tedbirlerin alınması zaruridir. Pandeminin üremesi ve bulaşma sürecine baktığımızda, sokağa çıkma yasağı kararı alınması her geçen gün geciken bir karara dönüşmekte ve mücadele anlamını yitirmektedir. Bu anlamda sokağa çıkma yasağı bir mecburiyettir." diye konuştu.

Hükümetin, insanları sokağa çıkmak zorunda bırakmayacak tedbirleri ivedi şekilde alması gerektiğinin altını çizen Saadet Parti'li Karaduman, şöyle konuştu:

"İşçilerin ücretleri devletimiz tarafından karışlanmalı ve işverenlere yeni bir yük yüklenmemelidir. Bu süreçte esnafımızın kirası devlet tarafından üstlenilmelidir. Kayıtsız ve gündelik çalışan işçilerimizin ücretleri valiliğe yapılan bağışlardan karşılanmalıdır. Vatandaşlarımızın bu süreçte elektrik, doğal gaz, su faturalarının ertelenmesi gerekmektedir. Ülkemizde 82 milyon insanımızın her birinin TC kimlik numaralarına 1000'er lira destek sağlanmalıdır."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA