GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-04-2020 11:04

Korona virüsüyle mücadele projeniz varsa başvurabilirsiniz

“COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında, Kalkınma Ajanslarına proje sunulabiliyor. Projenin kabul görmesi halinde, asgari 75 bin TL, azami 500 bin TL arasında hibe desteği sağlanabilecek.

Korona virüsüyle mücadele projeniz varsa başvurabilirsiniz

“COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında, virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması, halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları ile salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik projelere, kalkınma ajansları tarafından hibe desteği sağlanacak.

Her şehrin bağlı olduğu bir kalkınma ajansı bulunuyor. Ajansa sunulan projenin kabul görüp hibe desteğinden faydalanma hakkı kazanması halinde, işletmelere yüzde 90’a, kamu kurumlarına ise yüzde 100’e varan oranlarda, asgari 75 bin TL, azami 500 bin TL arasında hibe desteği sağlanabilecek. 

COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı’ndan, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, birlikler, teknoloji transfer ofisi şirketleri ile teknoloji geliştirme bölgesi, iş geliştirme merkezi gibi kuruluşların yönetici şirketleri, kooperatifler ve işletmeler faydalanabilecekler.

Program kapsamında proje başvurusunda bulunmak isteyenler başvurularını Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden en geç 30 Nisan 2020, Perşembe Saat: 23:59’a kadar tamamlamaları ve taahhütnamelerini (e-imza veya matbu) ise en geç 8 Mayıs 2020, Cuma Saat: 18:00’a kadar ajansa ulaştırmaları gerekiyor.

Sunulacak projeler son başvuru tarihi beklenmeden değerlendirmeye alınarak 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılacak. Belirtilen tarihlerden sonra yapılacak proje başvuruları ise Ajans tarafından değerlendirmeye alınmayacak. Proje başvuruları programa sağlanan bütçe ile sınırlı tutulduğundan, program bütçesinin son başvuru tarihinden önce tahsis edilmesi durumunda program başvuruya kapanacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA