SİYASET
Giriş Tarihi : 07-04-2020 17:14

Güngördü: PTT kuryeleriyle maske dağıtımı, salgını hızlandırabilir

Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası (Haber-Sen) 4 No’lu Şube Başkanı Gülseren Güngördü, PTT kargo görevlileri tarafından her eve maske dağıtılması sebebiyle korona virüsünün daha hızlı yayılabileceğini ileri sürdü.

Güngördü: PTT kuryeleriyle maske dağıtımı, salgını hızlandırabilir

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, salgın günlerinde toplumun güvencesiz kesimlerinden ve meslek gruplarından temsilcilerle gerçekleştirdiği “Haklarımız Var” başlıklı görüşmeler gerçekleştiriyor.

Kaftancıoğlu dün de PTT çalışanlarının yaşadıkları sıkıntıları konuşmak üzere Haber-Sen 4 No’lu Şube Başkanı Gülseren Güngördü ile video konferans yöntemiyle görüştü.

PTT tarafından her eve maske dağıtımıyla birlikte virüsün daha hızlı yayılabileceğini de ifade eden Güngördü, şunları söyledi:

“PTT genel olarak çok muazzam bir personel eksikliği ile çalışan kurum. 43 bine yakın personelimiz var. Bunların 14 bini dağıtıcı. Bunların yanında izne ayrılanlar ve karantinaya alınlar var maalesef. TÜİK verilerine göre 25 milyon hanemiz bulunmakta. Bunların hepsine 14 bin dağıtıcı ile maskelerin dağıtımı hem büyük bir sıkıntı hem de virüsün yayılmasını arttıracak. Çünkü bir kişi sadece bir eve gitmeyecek 60 eve gidecek. Hatta daha önceden dağıtıcılarımızın 120 eve kadar gittiğini biliyoruz. Milyonlarca maskenin 14 bin tane dağıtıcı ile dağıtılması neredeyse imkânsızdır. Bunlar dağıtılmadığı sürece de bize bir mobbing uygulanacak. Bunları öncesinde de ve hâlâ yaşıyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA