YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 08-04-2020 08:34   Güncelleme : 08-04-2020 08:41

ADÜ Ziraat Fakültesi Dergisi on-line erişime açık

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, Ziraat Fakültesi Dergisi’nin internette erişime açık olduğunu bilim insanlarının dikkatine sundu.

ADÜ Ziraat Fakültesi Dergisi on-line erişime açık

Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, derginin 2020 yılından itibaren ISSN 2717-7084 numarası ile elektronik yayına geçerek bütün bilim insanlarının erişimine açıldığını kaydetti.

Prof. Gençsoylu, derginin 2004 yılından bu yana yılda 2 kez yayınlandığını belirterek, şunları söyledi:

“Türkçe ulusal olan dergimizde, tarım bilimleri alanları olan bahçe bitkileri, bitki koruma, biyosistem mühendisliği, peyzaj mimarlığı, tarım ekonomisi, tarımsal biyoteknoloji, tarla bitkileri, toprak bilimi ve bitki besleme, su ürünleri mühendisliği, gıda ve süt teknolojisi, zootekni ve benzeri çoğu temel ve uygulamalı araştırma konularında yapılan özgün çalışmalar ve derlemeler hakem incelemesi sonunda yayınlamaktadır.”

Derginin TR Dizin (ULAKBİM), EBSCOHost (Academic Search Complete), CrossRef ve Google Akademik tarafından tarandığını belirten Prof. Dr. Gençsoylu, ofset basım şeklinde yayın yapan derginin, 2020 yılından itibaren ISSN 2717-7084 numarası ile elektronik yayına geçtiğini ifade ederek, bilim insanlarının dergiye ulaşabilirliği arttığı için memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Derginin on-line arşivine https://dergipark.org.tr/tr/pub/aduziraat adresinden ulaşılabiliyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA