SİYASET
Giriş Tarihi : 09-04-2020 00:44   Güncelleme : 09-04-2020 00:50

MHP’li Arkaz’dan salgına karşı “6S” formülü

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, korona virüsü salgınına karşı herkesin kendini koruması, insanların kendi kendilerinin doktoru olması gerektiğini belirterek, “Benim bir önerim var; ‘6S’ diyorum. Soğan, sirke, sarımsak, spor, su ve sabun; bunlardan uzak durmayacağız” dedi.

MHP’li Arkaz’dan salgına karşı “6S” formülü

AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin tümü üzerindeki görüşmelerden önce gündem dışı söz aldı.

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, cumhuriyetin ilk yıllarında da bulaşıcı hastalıklara karşı büyük mücadeleler verildiğini, Türkiye’nin şu an çok iyi enfeksiyon, mikrobiyolog, patoloji uzmanı hekim ve bilim adamları olduğunu, 1 milyonu aşkın sağlık ordusu bulunduğunu kaydetti.

MHP’li Arkaz, Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’de kurulacak sağlık komplekslerini desteklediklerini belirterek, “Biz, MHP olarak insan sağlığı için yapılan her işin sonuna kadar yanında ve arkasındayız.” diye konuştu.

Arkaz, salgına karşı herkesin kendini koruması, insanların kendi kendilerinin doktoru olması gerektiğini belirterek, “Benim bir önerim var, ‘altı s’ diyorum. Soğan, sirke, sarımsak, spor, su ve sabun; bunlardan uzak durmayacağız.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA