YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 09-04-2020 02:40   Güncelleme : 09-04-2020 02:41

Elazığ Valisi, hurdacıya kesilen 5 bin 606 Lira para cezasını iptal etti

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sepetli motosikletiyle hurda ve geri dönüşüm malzemeleri toplayan A.K.’ye salgın yasaklarını ihlâl ettiği gerekçesiyle kesilen toplam 5 bin 606 Lira para cezasının iptal edildiğini bildirdi.

Elazığ Valisi, hurdacıya kesilen 5 bin 606 Lira para cezasını iptal etti

Elazığ’da salgın yasaklarını ihlâl denetimi yapan trafik polisi, sepetli motosikletle hurda ve atık malzeme toplayan bir kişiye 3 bin 150 Lirası salgın yasaklarını ihlâl ettiği gerekçesiyle, toplam 5 bin 606 Lira ceza kesti.

Korona Virüsü salgınına karşı Türkiye genelinde alınan tedbirler, bütün de uygulanıyor ve denetleniyor. Elazığ Valiliği, geri dönüşüm fabrikası olan işletmelerin görevlileri ve çalışanları haricinde geri dönüşüm malzemelerinin toplanmasını yasaklamıştı.

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekip, salgın yasaklarını ihlâl denetimi yaparken, Güney Çevre Yolu’nda sepetli motosikletiyle topladığı hurda ve geri dönüşüm malzemelerini götüren A.K.’yi durdurdu. Polis, şahsa yetersiz ehliyet ve amacı dışında araç kullanmaktan 2 bin 456 Lira, 1593 sayılı Hıfzıssıhha Kanunu’nun 5’inci maddesi gereği korona virüsü tedbirlerine aykırılıktan da 3 bin 150 Lira olmak üzere, toplam 5 bin 606 Lira para cezası kesti.

Cezanın halk tarafından tepki görmesi üzerine Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, hurdacıya kesilen cezanın iptal edildiğini bildirdi. Vali Kaldırım, şahsın evde kalması için uyarıldığını, mağduriyetleri durumunda ise kendilerine valilik tarafından yardım edileceğini ifade etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA