Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 10-04-2020 16:07

DEVA’dan Ahmet Hakan’a: Şalgam aşa girince yağ oldum sanır

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun, salgın sürecinde Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, kendisinin yazdığı yazılar sonucu sessizliğini bozduğunu iddia etti. DEVA Partisi Kurucu Üyesi Helun Fırat, Coşkun’a, ‘Abdal ata binince bey oldum sanır; şalgam aşa girince yağ oldum sanır’ atasözü ile cevap verdi.

DEVA’dan Ahmet Hakan’a: Şalgam aşa girince yağ oldum sanır

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX televizyonunda yayınlanan “Çalar Saat” programına konuk olarak, gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını cevapladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun da Babacan’ın bu yayına çıkmasının, kendi yazılarının sonucu olduğunu ileri sürdü.

Coşkun, “Sayemde Ali Babacan bir anda zuhur ediverdi” başlıklı yazısında, şöyle yazdı:

“Dünya yıkılıyordu. Virüs kol geziyordu. Avrupa yanıyordu. Amerika inliyordu. Ortalık toz dumandı. Ve fakat... Türkiye’nin en yeni partisinin başındaki Ali Babacan’dan ses seda çıkmıyordu. İki gün üst üste kayıp ilanı verir gibi yazdım. “Bir Ali Babacan vardı, ne oldu ona?” dedim. “Nerede bu Ali Babacan?” dedim. “Havlu mu attı acaba?” dedim. Üçüncü günün şafağında Fox TV’ye, İsmail Küçükkaya’nın programına dar attı kendini Ali Babacan. Ben olsam İsmail Küçükkaya’nın yerinde... Ali Babacan’a her şeyden önce şöyle derdim:

“Allah aşkına nerelerdeydiniz siz Ali Bey? Yahu dünya allak bullak olmuş, insan bir ses etmez mi? Bizim kasap Emin Bey bile sosyal medyadan iki yüz yetmiş dokuz tane beyanat verdi ama siz bir tweet bile sallamadınız. Niye böyle oldu Ali Bey? Haftalardır niye sustunuz? Sustunuz, sustunuz ve bugün zuhur etmeye karar verdiniz. İyi ama niye?”

Buradan Ali Babacan’a bir uyarıda bulunmak istiyorum:

İstersen Keynes çapında bir iktisatçı ol... Şu sorulara doğru dürüst bir cevap vermezsen... Bırak ülkeyi kurtarmayı, bırak liderliği, bırak genel başkanlığı... Sıradan bir siyasetçi olabilmen bile imkânsız!

Ahmet Hakan Coşkun’un bu satırlarına, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kurucu Üyesi Helun Fırat, twitter sayfasında cevap verdi. Fırat, mesajında şöyle yazdı:

 “Sayın Hakan, sayenizde şimdiye kadar zuhur edenleri şöyle bir düşününce, şahsınız hakkında söylenecek tek söz kalıyor ‘Abdal ata binince bey oldum sanır, şalgam aşa girince yağ oldum sanır.’”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA