GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-04-2020 14:58   Güncelleme : 12-04-2020 15:19

CHP’li Kaya, gurbette çobanlık yapan kadını bebekleriyle buluşturdu

2 ay önce memleketi Şanlıurfa’da erken doğum yapan ve ikiz bebekleri kuvözde bakıma alınan Halime Yıldız, tedavi uzayınca, ekonomik sıkıntılar sebebiyle çobanlık yapmak için gittiği Kırşehir’in bir köyüne dönmek zorunda kaldı. Şehirler arası seyahatin yasak olması sebebiyle çocuklarını almaya gidemeyen Yıldız’ın imdadına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya yetişti.

CHP’li Kaya, gurbette çobanlık yapan kadını bebekleriyle buluşturdu

Ekonomik sıkıntılar sebebiyle memleketi Şanlıurfa’dan, ailesiyle birlikte Kırşehir’in Kartalkaya Köyüne çobanlık yapmaya giden 8 çocuk annesi Halime Yıldız, 2 ay önce doğum yapmak için memleketi Şanlıurfa’ya gitti. Erken doğum yapan Yıldız’ın ikiz bebekleri, kuvözde bakıma alındı. Yıldız, tedavinin uzaması sebebiyle, işini kaybetmemek için, Kırşehir’in Kartalkaya Köyüne dönmek zorunda kaldı.

Kuvözdeki ikiz bebekler, kısa süre sonra sağlığına kavuştu. Hastane yetkilileri, Yıldız’a, gelip bebeklerini alabileceğini bildirdiler. Ancak korona virüsü salgını sebebiyle şehirler arası seyahatler yasaklanmış olduğu için, Şanlıurfa’ya gidip bebeklerini teslim alamadı.

Halime Yıldız, basın yoluyla halini anlatarak, “Özel araç tutacak durumda değilim. Devletime sığınıyorum” diye seslendi.

Durumdan haberdar olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kırşehir ve Şanlıurfa Valileri ile görüşerek, Halime Yıldız’a yardımcı olunmasını istedi.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kartalkaya Köyü Muhtarı Hacı Ömer Kahraman’ı, babayla birlikte Şanlıurfa’ya gönderdi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de gerekli prosedürü tamamlatarak, ikiz bebeklerin babaya teslim edilmesini sağladı.

İkiz bebekleri taşıyan Kartalkaya Köyü Muhtarı Öner Kahraman’ın kullandığı araç evin önüne geldiğinde, anne Halime Yıldız heyecan ve mutluluk içinde bebeklerine kavuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, “İkiz bebeklerin anneleri ve kardeşleri ile buluşmasında emeği geçen Kırşehir Valimiz İbrahim Akın’a ve Şanlıurfa Valimiz Abdullah Erin’e ikiz bebeklerimizin getirilmesi için gösterdikleri çabadan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Ayrıca büyük bir fedakârlıkla 1400 km yolu kendi aracı ile getiren Kartalkaya Köyü Muhtarı Ömer Kahraman’a, tüm doktorlarımıza, sağlık çalışanlarına, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Şanlıurfa İl Müdürlüğü çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dayanışmanın hep var olduğu bu toprakların daha nice yeni güzel günler görmesi dileğiyle…” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA