SİYASET
Giriş Tarihi : 12-04-2020 20:54

Karamollaoğlu: Bu ihaleden mutlaka vazgeçilmelidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Türk Hava Kurumu’nun (THK) yangın uçakları ve gayrimenkullerinin satışa çıkarıldığını belirterek, “Orman yangınlarının, özel şirketlere kâr sağlayacak bir “fırsata” dönüştürülmesi kesinlikle kabul edilemez! Kamu vicdanını sızlatacak bu ihaleden mutlaka vazgeçilmelidir!” dedi.

Karamollaoğlu: Bu ihaleden mutlaka vazgeçilmelidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, twitter sayfasında yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Şimdi de yangın garantili uçak ihalesi mi?”

“Hayretler içindeyiz!

‪Geçiş garantisi verilen köprüler, hasta garantisi verilen hastanelerden sonra, şimdi bir de “orman yangını garantili” yangın uçakları ihalesi mi yapılacak?

Anlaşılan iktidar, yaşananlardan hiç ders çıkarmamış! Salgın ile mücadele ettiğimiz şu günlerde bile, ihale ve özelleştirmelerden vazgeçmiyor.

‘Maskeli’ Kanal İstanbul ihalesinden sonra, şimdi de Türk Hava Kurumu’nun (THK) yangın uçakları ve gayrimenkulleri satışa çıkarılıyor. 1925 yılında kurulan ve 95. yılını dolduran THK’ye kayyım atanmasıyla başlayan süreç, böylesine kritik bir kurumun adeta ‘tasfiye’ sürecine dönüşmüş bulunuyor.

‪Orman yangınlarının, özel şirketlere kâr sağlayacak bir “fırsata” dönüştürülmesi kesinlikle kabul edilemez! Yarın yapılacak olan bu ihale için iktidara çağrıda bulunuyorum:

‪Ormanlar, milli değerlerimizdir; bazı şirketlerin kazanç elde etmesine kurban edilmemelidir! Kurumların geçmişte hataları, eksiklikleri elbette olmuştur. Ancak bu kurumların tasfiye edilmesi yerine, ıslah edilmesi daha akıllıca bir yöntemdir.

‪Ormanlarımız, şirketlerin ‘kâr odaklı insafına’ havale edilmemeli; kamu vicdanını sızlatacak bu ihaleden mutlaka vazgeçilmelidir!”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA