GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-04-2020 01:35

Bahçeli: Temennimiz, görevine kararlılıkla devamından yanadır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün gece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilip edilmemesi konusunda, “Bizim temennimiz, bu görevine kararlılıkla devamından yanadır” mesajı verdi.

Bahçeli: Temennimiz, görevine kararlılıkla devamından yanadır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saat 21:24’te yayınladığı tweet’inde, görevinden istifa ettiğini bildirdi. Soylunun açıklamasının hemen ardından sosyal medyada ve bazı televizyon kanallarında “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soylu’nun istifasını kabul etmemeli” kampanyası başladı.

Bu mesajı verenlerden biri de, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Bahçeli, twitter sayfasında yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye her alanda çok yoğun ve sıcak bir mücadelenin içindedir. Bilhassa yeni tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgınını engellemek amacıyla devlet-millet dayanışması en üst seviyededir. Aynı zamanda bugünkü sancılı ortamda seferberlik ruhuyla hareket edilmektedir.

Terörden ekonomiye, bölgesel sorunlardan küresel dayatmalara varıncaya kadar ülkemiz muazzam bir iradeyle duruş göstermektedir. Böylesi kırılgan bir dönemde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifa niyeti sürdürülen mücadele ruhunu sekteye uğratma riski taşımaktadır.

Gelişmeler karşısında Sayın Bakanı’nın istifa kararının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır. Elbette takdir ve tasarruf Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur.

Sayın Süleyman Soylu azimli, inançlı, dirayetli ve mücadeleci kişiliğiyle Türkiye’nin en hassas döneminde üstlendiği bakanlık görevini başarıyla yerine getirmiştir. Bizim temennimiz bu görevine kararlılıkla devamından yanadır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA