EKONOMİ
Giriş Tarihi : 07-09-2019 08:07   Güncelleme : 07-09-2019 08:28

“İsraf Galerisi”, pazar günü Yenikapı’da açılacak

İBB Başkanı İmamoğlu, İBB’deki israfın halka gösterilmesi amacıyla Yenikapı miting alanında açılacak olan “İsraf Galerisi” ile israfın boyutlarını halka anlatmak istediklerini belirterek, “Bunları, sizleri aydınlatacak şekilde anlatacağız pazar günü” dedi.

“İsraf Galerisi”, pazar günü Yenikapı’da açılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açılışı için gittiği İzmir’de, açılış öncesinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Muhabirlerin sorularını da cevaplayan İmamoğlu, İBB’deki ihtiyaç fazlası olduğu belirtilen araçların Yenikapı miting alanında sergilenmesine dair bir soruyu da cevapladı. İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Biz, israfı topluma anlatmak istiyoruz. İsrafın boyutunu hissettirmek istiyoruz. Bakın yaptığımız şey, israfla ilgili aslında ne kadar boşvermişlik olduğunu gözler önüne sermek ve kamunun parasının ne kadar kötü harcandığını göstermek. Bunu sonuna kadar da göstereceğiz. Başka örneklerini de ortaya koyacağız. Bu, siyasî bir mesele değildir. Şu an ülkenin ekonomik sıkıntılarının, problemlerinin, işsizliğin Türkiye’deki piyasa durgunluğunun en tavan yaptığı bir ortamda kamunun israfı engellenmeli. Bu nedenle tasarrufu öncelememiz gerekiyor. Biz tasarruf yapıyoruz kardeşim! Lüzumsuz masrafları ortadan kaldırıyoruz” dedi.

23 Haziran’dan hemen önce devredilmiş araçlar da var

Devletin bütn kurumlarının tasarruf etmek için kendisine çekidüzen vermesi gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Hükümet, daha iyi hizmet vermek adına, yaptığımız işlemden ders çıkarsın. Bundan sadece biz değil, bizim gibi CHP’li belediyeler de ders çıkarsın, diğer siyasi partili belediyeler de ders çıkarsın. Arkadaşlarım, şu anda sizi bilgilendirmek için hazırlıklarını yapıyorlar. Bunun görülmeyen kısmı da var. Daha önce ne yazık ki çok hovardaca harcanan paralarla muhafaza edilmiş birçok araç, 23 Haziran’dan hemen önce devirleri yapılmış veya iadeleri yapılmış.  Olsun, o da bir kazanım. Onların da tespitleri var. Tümüyle bunları sizleri aydınlatacak şekilde anlatacağız pazar günü” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA