GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-04-2020 07:43

Metiner: Reis’e operasyon çekildi; hüngür hüngür ağlayanlar var

Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, İçişleri Bakanı Soylu’nun istifasını değerlendirirken, “Reis’e çekilen operasyonu veya AK Parti’nin çekilmek istendiği yeri görmeden Reisçilik taslayanlar, tüketiyorlar sadece…” dedi.

Metiner: Reis’e operasyon çekildi; hüngür hüngür ağlayanlar var

24, 25 ve 26’ncı dönem AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kabul edilmeyen istifasını, twitter sayfasında değerlendirdi.

Metiner, yazısına “Soylu niçin istifa etti? Nasıl bir akıldır bu? Üzgünüm…” başlıklı “twitter yazısı”nda, “Soylu istifa ediyor… Niçin istifa ettiği, en önemlisi niçin bu tarz istifa ettiği henüz meçhul… Parti tabanımızın önemli bir kısmı infial içinde… Şok ve üzüntü iç içe...” şeklinde giriş yaptıktan sonra, “Bu beylerin attığı tivitlere bakın hele” diyerek, Bayram Şenocak ve Hamza Dağ’ın tweetlerini iktibas etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, “Milleti için canla başla çalışan, gecesini gündüzüne katan, Devletimizin ve ümmetin lideri Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan... Rabbim seni başımızdan eksik etmesin” diye yazmıştı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın tweeti se şöyleydi:

“Allah seni bu milletin ve ümmetin başından eksik etmesin.”

Mehmet Metiner, bu 2 tweeti iktibas ettikten sonra, yazısına şu cümlelerle devam etti:

“Reis’e operasyon çekildi”

“Kel alâka! Reis’in sırtından geçinmeyi siyaset zannedenlerle yol yürünmeyeceği aşikâr… Reis’e çekilen operasyonu veya AK Parti’nin çekilmek istendiği yeri görmeden Reisçilik taslayanlar, tüketiyorlar sadece…Hiç kimse ve hiçbirimiz, davamızdan daha büyük değildir… Parti içine salınmak istenen siyasî fitnenin tehlikeli bir yeni versiyonuyla karşı karşıya bulunuyoruz…

“Hüngür hüngür ağlayanlar var”

Partisi / davası için gece gündüz demeden çalışan hasbi ve harbi insanlarımız, bu üzüntülerin ve çekişmenin hiçbirini hak etmiyor…

Dün gece eminim ki Reis’i sevenler uyuyamadılar… Hüngür hüngür ağlayanlar var, biliyorum. O gözyaşlarının bir damlasına lâyık olmayanların partiyi ve Reis’i düşürdükleri duruma bakın hele… Bundan da ders çıkarılmazsa gayrı ne diyeyim? Siyasetin mi diyeyim, siyasetsizliğin mi diyeyim, bizi getirdiği bu yer, yürek parçalayıcı… Sahi davamız ne bizim? Kavgamız ne adına bizim? Şimdilik bu kadar diyeyim… Ziyadesiyle üzgünüm…”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA