SİYASET
Giriş Tarihi : 07-09-2019 14:13   Güncelleme : 07-09-2019 14:27

“Ahlâksızlıkları görmeyen RTÜK, ‘pelikan’ denince aslan kesiliyor”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu RTÜK’ün TV5’e verdiği cezaya tepki gösterirken, “RTÜK, bütün yanlışlıklara göz yumuyor, “pelikan”a gelince birden bire aslan kesiliyor. Allah, akıl fikir versin” dedi.

“Ahlâksızlıkları görmeyen RTÜK, ‘pelikan’ denince aslan kesiliyor”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel İdare Kurulu, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda konuştu.

Konuşmasında kısa adı RTÜK olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun TV5’e verdiği cezaya da değinen Karamollaoğlu, verilen cezanın, RTÜK’ün düştüğü acziyetin ne kadar korkunç bir noktada olduğunu gösterdiğini söyledi.

Karamollaoğlu, bu konuda şunları söyledi:
“RTÜK diye bir kurul var. Türkiye’de ahlâk, tahrip oldu gidiyor. Diziler, dünyanın en korkunç, en ahlâksız dizileri hâline geldi. Kılları kıpırdamıyor bunların. Gözleri kör, kulakları sağır; duymuyorlar. Ama “pelikan”dan rahatsız oluyorlar. Allah size akıl fikir versin. Aslî görevinizi yapmazken bunlarla uğraşmak size bir fayda sağlamaz. Veremezsiniz bunun hesabını. İçlerinde inançlı insanlar olduğunu düşünerek bunu söylüyorum; ‘hesabını veremezsini’ diye. Türkiye’de tek taraflı yayın, bu kadar yoğunlaşmış mıydı? Tekelleşti. Nerede RTÜK? O tek taraflı yayını koruyabilmek için çare arıyor. Bütün yanlışlıklara göz yumuyor, “pelikan”a gelince dikeliyor, birden bire aslan kesiliyor. Allah, akıl fikir versin. Hakikaten başka bir şey söyleyemeyeceğim.”
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA