SİYASET
Giriş Tarihi : 14-04-2020 13:20   Güncelleme : 14-04-2020 16:18

Virüse yakalanan BTP Genel Başkanı Haydar Baş vefat etti

Korona virüsüne yakalanan ve yoğun bakıma alınan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, Trabzon’un Akçaabat ilçesinde tedavi gördüğü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu sabah vefat etti.

Virüse yakalanan BTP Genel Başkanı Haydar Baş vefat etti

Haydar Baş’ın cenazesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi cenaze ekibi tarafından alınarak aile kabristanlığına defnedilmek üzere Akçaabat ilçesine götürüldü.

Baş’ın cenazesi, yarın ilçenin Sarıtaş Mahallesi’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra aynı yerde bulunan aile kabristanlığına defnedilecek.

Taziye mesajları

Haydar Baş’ın vefatı üzerine siyasî parti liderleri de taziye mesajı yayınladılar.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan:

“KOVİD-19 sebebiyle hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’ın vefatından derin üzüntü duydum. Sayın Baş'a ve aynı hastalıktan vefat eden tüm vatandaşlarıma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânları cennet olsun.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

“Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatından derin üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve BTP camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

“Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr Haydar Baş’ın KOVİD-19 hastalığına yakalanarak tedavi gördüğü hastanede vefat etmesinden büyük bir üzüntü duydum. Sayın Baş, hem akademik yönüyle hem de siyasi kişiliğiyle ülkemizde hatırı sayılan ve saygın bir yeri olan değerli bir şahsiyetti. Bu münasebetle başta Sayın Haydar Baş olmak üzere, KOVİD-19 hastalığından dolayı hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Ayrıca salgından etkilenip tedavi gören bütün vatandaşlarımıza şifa dileklerimle birlikte geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum. KOVİD-19 hastalığından milletimizi ve tüm insanlığı esirgeyip korumasını Rabbim’den niyaz ediyorum.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu:

“Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’ın Covid-19 salgını sebebiyle vefat ettiğini büyük bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve camiasına başsağlığı diliyorum.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

“Koronavirüs tedavisi gören Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan:

“Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu:

“Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş’ın vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınları, sevenleri ve partililerine başsağlığı dilerim.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA