GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-04-2020 21:20

İhbar edilen otobüsteki 4 kişide korona virüsü çıktı

İstanbul’dan Van’a giden ve içinde korona virüsü taşıyan 4 kişinin bulunduğu ihbar edilen otobüs Erzincan’da durduruldu. Virüs testlerinin pozitif olduğu açıklanan 4 kişi hakkında, “toplum sağlığını tehlikeye atmak”tan suç duyurusunda bulunuldu.

İhbar edilen otobüsteki 4 kişide korona virüsü çıktı

İstanbul’dan Van’a giden ve Erzincan’da durdurulan otobüste yeni tip korona virüsü (Covid-19) testleri pozitif olan 4 yolcu indirilerek hastaneye sevk edildi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İstanbul’dan Van’a giden ve içinde 4 korona virüsü hastasının bulunduğu ihbarı yapılan otobüsün, Erzincan’da durdurulduğu belirtildi. Açıklamada, otobüsten indirilen 4 yolcunun hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı kaydedildi.

‘Van’da ikamet eden 8 kişi evlerinde karantinaya alındı’

4 kişiye para cezası kesildiği belirtilen açıklamada, “Güvenlik güçlerinin eşliğinde yola devam eden otobüs, 15 yolcusu ile Van’a geldi. Van Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde karşılanan otobüsteki yolcuların ilk sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra, 7 yolcu, polis gözetiminde Hakkâri’nin Yüksekova ilçesine gönderildi. Van’da ikamet eden diğer 8 vatandaş ise tutanak imzalatılarak polisler tarafından evlerine bırakılarak, karantinaya alındı” denildi.

Van’da korona virüsüyle mücadele tedbirleri kapsamında evinde gözetim altında tutulanların sayısının 20 bini aştığına yer verilen açıklamada, Çaldıran ilçesine bağlı Hanköy Mahallesi ile Çatak ilçesine bağlı Alacayer Mahallesinin Tellikaya ve Çemik mezralarındaki karantinanın sona erdiği bildirildi.

Erzincan Valisi: Suç duyurusunda bulunduk

Konu hakkında açıklama yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, 2 şoförü 1 muavini olan otobüsün 21 yolcusundan 4’ünün Covid-19 testlerinin pozitif olduğunun anlaşıldığını söyledi.

Arslantaş, “Testleri pozitif çıkan 4 yolcu, Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Diğer yolcuların emniyet güçlerinin kontrolünde Van’a doğru yoluna devam etmesine izin verilmiştir. Araç, İstanbul’dan ilimize gelene kadar diğer yolcuların da pozitif kişilerle teması göz önünde bulundurularak ilgili valiliğe bu kişilerin de 14 gün süreyle gözetim altına alınması için yazı yazılmıştır” diye konuştu.

4 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu belirten Arslantaş, “Covid-19 testleri pozitif çıktığı için otobüsten indirilip Erzincan’da tedavi altına alınan 4 kişi hakkında ‘toplum sağlığını tehlikeye attıkları’ için savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve her birine kişi başı 3 bin 150 lira idarî ceza uygulandı” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA