YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 14-04-2020 22:06

Side’de yaşayan Alman vatandaşı Koge, 24 aileye 500’er lira verdi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşayan Alman vatandaşı Maık Koge, korona virüs nedeniyle zor durumda kalan 24 aileye 500’er Lira para yardımında bulundu. Koge, Side’de çeşitli yatırımlar yapmayı düşündüğünü söyledi.

Side’de yaşayan Alman vatandaşı Koge, 24 aileye 500’er lira verdi

Manavgat’ın değişik mahallelerinde bulunan ihtiyaç sahiplerini okul müdürleri ve öğretmenler aracılığıyla belirleyen Koge, yardımı ailelere bizzat kendisi teslim etti.

Korona virüsü konusunda Türk halkının diğer Avrupa ülkelerine göre daha duyarlı olduğunu ifade eden Koge, “Bu duyarlılığın devam etmesi durumunda en kısa sürede bu virüs salgınının aşılacağını ve başta turizm olmak üzere insanların normal yaşantısına dönebileceğine inanıyorum” dedi.

Bir süredir Manavgat’ın Side Mahallesi’nde yaşayan ve bundan sonra yaşantısını Side’de sürdüreceğini belirten Alman vatandaşı Maık Koge, şu açıklamada bulundu:

“Ben, Almanya’dan Manavgat’a, Side’ye gelerek yerleştim. Bundan sonra bu güzel beldede yaşamımı sürdürmeyi planlıyorum. Ayrıca burada çeşitli yatırımlar yapmayı da düşünüyorum. Korona virüsü sebebiyle bütün dünyada olduğu gibi Manavgat’ta da birçok kişi işsiz kaldı; birçok kişinin yardıma ihtiyacı var. Ben de burada yaşayan bir vatandaş olarak bu durum karşısında duyarsız kalamazdım. Elimden geldiğince yardımda bulunmaya çalıştım. İmkânı olan herkesi ihtiyaç sahiplerine yardıma çağırıyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA