GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-04-2020 07:41

Şehidin cenaze namazını, imam olan babası kıldırdı

Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Deniz Piyade Uzman Çavuş Muhammed Fatih Durhan’ın cenaze namazını, Hayber Camisi imamı olan babası kıldırdı.

Şehidin cenaze namazını, imam olan babası kıldırdı

Deniz Piyade Uzman Çavuş Muhammed Fatih Durhan’ın cenazesi, memleketi Manisa’nın Soma ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

27 yaşında şehit olan Durhan için önce Hakkari Dağ ve Komando Komutanlığında askerî tören düzenlendi. Durhan’ın cenazesi, daha sonra askerî helikopterle Akhisar’a gönderildi. Askerî havaalanından alınan cenaze, eskort eşliğinde Atatürk Mahallesi Sezer Sokak’taki baba evine götürüldü. Burada şehit Durhan için dualar edildi, helallik alındı. Durhan’ın naaşı daha sonra cenaze namazının kılınacağı Soma Muzaffer Ecemiş Spor Salonu önündeki meydana götürüldü.

İmam babanın en zor görevi

Şehit Muhammed Fatih Durhan’ın cenaze namazını, Hayber Camisi’nin imam olan babası Halil Durhan kıldırdı.

İkindi namazını müteakip, sosyal mesafe kuralları gözetilerek kılınan cenaze namazına, mülkî erkân ve siyasî partilerin temsilcileri ile şehidin ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

“Sizlere sabr-ı cemili öğretmeye çalıştım; şimdi sıra bende”

Şehidin babası imam Halil Durhan, cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Değerli misafirler, hepinizden Allah razı olsun. Oğlum Fatih’in düğününe geldiniz. Yakınlarımdan istirham ediyorum; misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamalarını istiyorum. Ben 34 yıllık imamlık hayatım boyunca hutbede, minberde, kürsüde hep şehitlik mertebesini anlattık. Sizlere sabr-ı cemili öğretmeye, anlatmaya çalıştık; ama gelin görün ki bugün artık sıra bende. Bu imtihanı kazanmayı Cenab-ı Allah bizlere nasip etsin. Vatanımız bölünmez, bayrağımız inmez inşallah. Minarelerde ezan sesi dinmez. Birlik ve beraberlik içerisinde değerli komutanlarım ve onun emrindeki Fatih’imin silah arkadaşları onun bıraktığı yerden devam edeceklerdir. Onlara da Allah kolaylıklar ihsan etsin. Son zamanlarda yaşadığımız bu virüsten de bizleri kurtarmayı nasip eylesin.”

Baba Durhan, konuşmasının ardından şehit oğlu için helallik istedi.

Cenaze namazında anne Hatice ve kız kardeşi Esra Durhan, ayakta durmakta zorlandı. Şehidin kız kardeşi Esra Durhan, gözyaşları içinde, “Beyazlar giydiğimi göremedin abi” diyerek uğurladı.

Şehit Muhammed Fatih Durhan’ın cenazesi, Soma Şehitliği’ne defnedildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA